Piret Pupparti Uschanka kollektsioon valmib Saaremaal

Piret Pupparti Uschanka kollektsioon valmib Saaremaal

KÕIGE POPULAARSEM KLEIT: Luza nime kandvat kleiti on disaineri sõnul nii usinalt ostetud, et hetkeseisuga on võimalik seda veel vaid kaks eksemplari valmis teha. Seejärel on materjal otsas. Foto: Uschanka

Saarlannast rõivadisaineri Piret Pupparti loodud Uschanka kollektsiooni karusnahksed läkiläkid, roosilised kleidid ning käpikud, mis inspireeritud komi ja teistest soomeugri rahvuslikest mustritest, valmivad Kuressaares.

Piret Puppart leiab, et kui võimalus Saaremaal rõivaid toota on olemas, siis miks peaks seda Tallinnas tegema. “Esiteks on siin tegemist perso-naalse lähenemisega igale tootele. Lisaks on oluline see, et aja väärtustamine on Saaremaal teine,” tõdes Puppart. “Kuna elutempo pole siin nii kiire, paneb köösner või rätsep tootesse enda poolt palju rohkem hinge ja kvaliteeti,” leidis kollektsiooni autor.

Nii valmivadki kõik Uschanka nime kandva sarja rõivaesemed otsast lõpuni Kuressaares. “Kogu tootmisprotsess – mütside, kinnaste, kleitide valmistamine – toimub siin. Juurdelõikus samamoodi,” kinnitas ta. Materjalid tuuakse seejuures kohale kas mujalt Eestist või vajadusel Venemaalt. Osa kangaid saabub isegi Itaaliast.

Tegemist pole Piret Pupparti sõnul kaugeltki liinitööga. “Kõik valmivad käsitöökorras ja igale asjale pühendutakse täielikult,” tõdes disainer. See annab konkreetse rõivaeseme soovijale võimaluse tellida see endale täiesti oma mõõtmete järgi. “Kui inimene teab, et ta pole päris standardmõõtudes, oleme kõigile ikka vastu tulnud,” kinnitas ta.

Aega läheb siis valmimisega küll veidi kauem, sest lõiked vajavad sel juhul kohendamist. Kindla suurusega tooted on müügil aga näiteks Eesti moe ja ilutoodete e-poes Siison. Uschanka kollektsiooni kodulehel www.uschankacollection.com saab tellimuse esitada näiteks niinimetatud ebastandardsetes mõõtudes mütsidele või kleitidele.

Uschanka kollektsioon toodi esimest korda avalikkuse ette mullu detsembri alguses Tallinnas Noblessneris. Seega praeguseks on komimustrilised rõivad soovijatele kättesaadavad olnud veidi enam kui kuu aega. “Väga hästi on vastu võetud! Nii tore oli see, et paljud meesterahvad ostsid oma naisele kingituseks kleite ja mütse,” avaldas Puppart.

Ehkki tegemist on naisterõivaste kollektsiooniga, on ostjateks Piret Pupparti sõnul laias laastus olnud naised ja mehed pooleks. “Meeste julgus ja huvi oli täitsa üllatav.”

Kõige populaarsemateks on Uschanka kollektsioonist esimese kuu ajaga osutunud Luza nime kandev kahara lillemustrilise seelikuosaga kleit ning halli hõberebasekarvaga läkiläki-müts. “See on tõesti kõige-kõige populaarsem,” tõdes Puppart.

Komimaal ižmakomide juures käis Piret Puppart 2009. aastal. Eesti kunstiakadeemia kuupikkune ekspeditsioon oli mõeldud kultuurialase teabe kogumiseks ja talletamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 598 korda, sh täna 1)