Turvafirmal oli enim tegemist purjutajate ja kaklejatega (3)

Kuressaare linnale patrullteenust osutava turvakontserni G4S Eesti töötajad andsid möödunud aasta jooksul politseile üle 20 õiguskorra rikkujat.

G4S Eesti valvedivisjoni Lääne piirkonna valveosakonna juhataja Kardo Kurmi sõnul anti 13 neist, sealhulgas kuus alaealist, politseile üle seoses joobes olekuga ning alkoholi tarbimisega linna avalikes kohtades. Samuti lahendas turvafirma patrull mullu Kuressaares seitse kaklust, millest enamik toimus öisel ajal linna lõbustusasutuste juures. “Tähelepanu vajasid ka linna koolide ning lasteaedade hoovides toimuvad õhtused noorte kogunemised,” tunnistas Kurm.

Lasteaedade hoovidest saadeti õhtutundidel nn ebasoovitavad isikud välja 29 korral, koolide territooriumilt seitsmel korral. “Kui lasteaedade mänguplatsid meelitavad õhtuti koolinoori, siis koolide hoovides on turvafirma patrull kutsunud korrale seal alkoholi tarbivaid täisealisi kuressaarlasi,” selgitas Kardo Kurm.

Kuressaare patrullringi nimistus on ühtekokku 26 objekti, millel turvafirma patrullekipaaž silma peal hoiab. Nende seas on koolid ja lasteaedade mänguväljakud, staadion, rannapromenaad ja park ning muud linnale kuuluvad rajatised. “Turvafirma ja Kuressaare linnavalitsuse ühine soov ja eesmärk on hoida ja kaitsta linlaste kasutuses olevat vara. Selleks hoiab G4S ebasoovitavad isikud linna koolide ja lasteaedade hoovidest eemal,” kinnitas Kurm.

Linnaelanikelt tulnud kaebuste tõttu sõidukitest kostuva valju muusika üle jälgib patrull nädalavahetustel ka kesklinna parklates toimuvat. Talvekuudel ja kevadel hoiab patrull silma peal veel supelrannal, kus lapsed kipuvad minema nõrgale jääle.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 461 korda, sh täna 1)