Raadio 2 kuulutas Sander Mölderi oma lemmikuks (3)

Raadio 2 kuulutas Sander Mölderi oma lemmikuksElektroonilist muusikat viljelev saarlane Sander Mölder pälvis möödunud reedel Raadio2 Aastahiti auhinnagalal R2 toimetuse lemmiku tiitli.

“Meil oli sel aastal kõva vaidlus ja kaklus selle üle, aga meil on auhind olemas,” kommenteeris toimetuse lemmiku valimist klubis 777 peetud üritusel R2 peatoimetaja Henry Kõrvits.

Nagu teisedki auhinnavõitjad, astus ka Sander Mölder, kellele kuulub aasta parimate lugude konkursi korraldanud R2 edetabelis “Aastahitt 2012” looga “On Time” 38. koht, oma loominguga publiku ette.

“Ei ole õrna aimugi, kuidas see võis juhtuda,” ütles Sander Mölder auhinna saamise kohta raadio Kadile antud intervjuus. Seda, et uus tiitel talle mingeid eeliseid annaks, noormees ei usu. “See on ilmselt lihtsalt väike tunnustus,” leidis ta.

Mölderi sõnul on tal oma muusika žanri määratlemine raske. “Ma ei oska ennast kuhugi kasti paigutada,” tõdes Mölder, kel Eesti Muusikaakadeemias pooleli magistriõpingud elektroakustilise kompositsiooni alal.

“Tšello päris nurka pandud ei ole,” ütles Mölder, lisades, et kasutab aastaid õpitud instrumenti palju oma muusika tegemisel. “Kuna ma tšelloga aga midagi ei saavutanud ning soovisin muude vahendite kaudu end väljendada, tundus elektrooniline muusika õige valik.”

Mullu üllitas Sander Mölder oma debüütalbumi EP “Matches”. “Praegu olen lõpetamas uut EP-d, aga see võtab veel pisut aega,” rääkis ta.

See, kui palju ühe loo valmimine aega ja vaeva nõuab, on iga loo puhul erinev, lausus Mölder. “Mõnikord saab ühe õhtuga midagi kokku, teinekord läheb paar kuud,” tähendas ta.

Kodusaarel võis Mölderit viimati musitseerimas näha suvel festivalil Juu Jääb.

R2 aasta parimate lugude konkursil Aastahitt oli võidukas ansambel Põhja-Tallinn, kellele kuulub nii esimene kui ka teine koht lugudega “Meil on aega veel” ja “Lähen ja tulen” ning uue tulija auhind.

Kolmandaks hääletati Ott Lepland hitiga “Kuula”. Aasta demo auhinna sai vastne superstaar Rasmus Rändvee oma bändiga Facelift Deer.

Välismaistest lugudest kuulub kõrgeim koht Adele`i loole “Skyfall”. Teiseks jäi Psy “Gangnam Style” ja kolmandaks Rihanna “Diamonds”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 699 korda, sh täna 1)