Linda Treiel: tahan saada Eesti parimaks odaviskajaks (2)

Linda Treiel tahan saada Eesti parimaks odaviskajaks

TAAS PARIM: Linda Treiel on vaieldamatult maakonna viimaste aastate parim naissportlane. Foto: Sander Ilvest

Saare maakonna 2012. aasta parimaks naissportlaseks valitud Linda Treiel tahab lähitulevikus saada Eesti parimaks odaviskajaks.

Linda Treieli sõnul on konkurents Eesti paremate odanaiste hulgas väga tasavägine, kuid eelkõige tuleb eesmärgi saavutamiseks parem olla väga tugevatest Liina Laasmaast ja Raine Kuningast.

Saare maakonna parim naissportlane peab oma eelmise aasta parimaks tulemuseks uut isiklikku rekordit, mille ta viis 53.38-ni, parandades senist tulemust koguni viie meetriga.

Eesmärk on 60 meetrit

“Kui sel aastal õnnestuks veel sama suur parandus teha, siis oleks juba väga hea,” märgib oda 60 meetrile saata sooviv Treiel, lisades, et uue rajajoone alistamine sel aastal oleks siiski liiga optimistlik plaan.

“Aga kindlasti on 60 meetrit minu eesmärk,” tunnistab ta. “Kuid selleks peab ka tervist olema ja trenni on vaja rohkem teha. Talvel peaks mingil ajal oda viskama kusagil soojal maal ja plaan on minna laagrisse Portugali.”

Linda Treieli sõnul on taseme tõstmiseks vajalikud ka kõrgetasemelised võistlused. “Eestis on toimunud väga palju rahvusvahelisi võistlusi maailma tippudega ja nendega on rõõm koos võistelda,” lausub ta. “Suvel võistlesin eelmise maailmarekordi omaniku Maria Abakumovaga ja väga võimas oli koos temaga staadionil olla.”

Linda Treieli 2013. aasta tähtsaim võistlus on kuni 23-aastaste Euroopa meistrivõistlused Tamperes, kus saarlanna tahab esialgu jõuda odaviske finaali ja siis juba edasi vaadata. Juulis Bermudal toimuvatel Saarte mängudel tahab Treiel võita mitu medalit.

Mitmevõistlus jääb tagaplaanile

Linda Treieli sõnul lootis ta küll saada maakonna parimaks naissportlaseks, aga pärast seda, kui rahvahääletusel oli parimaks valitud Annika Vaher, arvestas ta ka võimalusega, et tunnustus jääb seekord saamata.

“See tiitel on päris magus ja ma oleksin olnud pettunud, kui mind poleks valitud,” räägib seniselt valitsejalt Kaie Kandilt trooni üle võtnud Treiel, kes loodab, et on nüüd parim päris pikaks ajaks.

Samas on läbi aastate olnud kandidaate parima naissportlase tiitlile vähe. “See on kurb, sest tipptasemel naisi ei ole tõesti palju ja ma ei oskagi öelda miks,” tunnistab tihedamat konkurentsi ootav Treiel.

“Tegelikult läheb asi paremaks. Peale sirguvad noored jalgpallurid Liis Lepik ja Miina Kallas ning eks neid tuleb veel. Aga loodan, et veel paar aastat olen parim mina. Mulle meeldib olla võitja, kuid konkurente võiks ka olla.”

Mitmevõistlus jääb Linda Treielil esialgu tahaplaanile ja sel suvel ta seitsmevõistlust ei tee. Treiel põhjendab oma senisest lemmikalast loobumist nõrkade põlvedega, mis ei peaks koormusele vastu. Tänavu spetsialiseerub Linda Treiel odaviskele, kuigi katsetab talvel kindlasti ka teisi alasid. Sisevõistlustel tahab ta kuulitõukes oma meistritiitlit kaitsta ja kõrgushüppes sihib medalit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 898 korda, sh täna 1)