Sõrve militaarmuuseum sai kaasaegsed tualetid (1)

Saaremaa muinsuskaitse seltsi esimehe ja Sõrve militaarmuuseumi rajaja Tõnu Veldre sõnul eraldas kultuuriministeerium muuseumi tualett- ja pesuruumide korrastamiseks 5000 eurot. Selle eest rekonstrueeriti muuseumi tualett- ja pesuruumide torustik ning värskendati ruumide siseilmet. 

Veldre kinnitusel oli remont ääretult vajalik. “See oli suisa hädavajalik, sest kui me üldiselt püüame säilitada nõukogudeaegset interjööri ja eksterjööri, siis ei ole tänapäeva inimesed eriti nõus kuivkäimlat kasutama või sellega, et ihuhädade rahuldamiseks on auk põrandas,” tõdes ta.

Tõnu Veldre sõnul kuulsid nad suvisel aktiivsel turismiperioodil hulgaliselt nurinat selle üle, et militaar-muuseumi tualettruumide väljanägemine just kõige kenam polnud. “Nüüd on remont tehtud ja samas püüdsime säilitada kõiki neid nõukogudeaegseid sisekujunduselemente, mis vähegi kannatasid,” lausus ta.

Veldre lisas, et 20. aprillil on kavas Sääre kabeli talgud ning selleks ajaks on kõik huvilised oodatud ka militaarmuuseumi remondijärgsele avamisele. “Kutsume kultuuriministri ka,” naljatas ta.

Remonti tegi Sõrve militaarmuuseumis Mert OÜ.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 304 korda, sh täna 1)