Kuressaare prügilast leiti valvuri surnukeha (4)

Eile hommikul kell 9.16 teatati surnukeha leidmisest Kudjape alevikus Pähklimäe teel asuvas jäätmejaamas.

“Esialgsel vaatlusel vägivalla tundemärke ei tuvastatud ja surnukeha saadeti surma põhjuste väljaselgitamiseks lahangule,” seisab politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri saadetud pressiteates.

Saaremaa Prügila OÜ juhataja Mihkel Paljak kinnitas, et jäätmejaamast avastati tõepoolest valvuri surnukeha. “Tegemist oli meie 77-aastase valvuriga. Mingeid vägivallamärke küll näha polnud, aga laip saadeti Pärnusse lahangule,” ütles Paljak.

Tööinspektsiooni andmetel võis 77-aastane valvur alla kukkuda 2,5 meetri kõrgusel asuva soojaku trepilt, peaga vastu trepi ees olnud kiviplaati.

Juhtumit uuriva tööinspektori Rein Nelise andmetel töötas valvur osaühingus RTS Infraehitus, mis töötas prügila ümbersorteerimise objektil. Valvuri tööruum asus 2,5 meetri kõrgusel, kuhu viis trepp. Trepp ja platvorm, mis viisid soojakusse, olid kohapeal ehitatud.

“Arstlik ekspertiis näitab, kas selle allakukkumise võis põhjustada terviserike. Ent samas puudus isevalmistatud trepil üks käsipuu ja platvorm oli ohtlikult väike,” ütles Nelis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 837 korda, sh täna 1)