Eriloata üle Kaitseliidu kinnistu otse kesklinna ei pääse (7)

Kuressaare ühe tupiktänava – Väljaku tänava – elanikud ootavad linnavalitsuselt, et samal tänaval asuva Kaitseliidu staabihoone laiendamise detailplaneeringuga rajatakse neile otsetee kesklinna. 

Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu ütles Saarte Häälele, et Väljaku tänava elanike teed kesklinna peaks edaspidi lühendama võimalus minna üle Kaitseliidu territooriumi. Milline on nn otsetee asjus Kaitseliidu seisukoht, soovitas ta küsida Kaitseliidult.

Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora ütles, et Kaitseliit on vabatahtlik riigikaitseorganisatsioon, mis on liitumiseks avatud. “Saaremaa maleva pealikuna näen ma meie Väljaku tänava naabreid rõõmuga mitte ainult Kaitseliidu majast mööda jalutamas, vaid ka Kaitseliidu maja uksest sisse astumas ja meie tegevuses osalemas,” märkis Moora, kinnitades, et oma liikmetele nad läbipääsupiiranguid ei kehtesta.

“Kindlasti leiame ühiselt sobiva lahenduse ka kõigile naabritele, kes meiega mingil põhjusel liituda ei soovi,” lisas ta. Läbipääsuload saavad samas Kristjan Moora sõnul olla vaid personaalsed.

Ülejäänud linnaelanikele ja juhuslikele möödujatele ei ole Kaitseliidu kinnistu läbimine Kristjan Moora sõnul transiitteena vajalik. Saaremaa maleva pealik avaldas lootust, et kodanikud mõistavad, miks rajatakse Kaitseliidu hoonetekomplekse riigikaitseks eraldatud raha eest ja millised piirangud sellega kaasnevad.

“Kõigile juhuslikele möödakäijatele kontrollimatuks transiitliikluseks avatud sisehoovi me Eesti riigi raha eest selles asukohas detailplaneeringusse sisse panna ei saa,” kinnitas Moora.

Muu hulgas tõdes Moora, et paraku pole Väljaku tänava elanikest keegi Kaitseliidult otsetee võimalust kordagi küsinudki.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 365 korda, sh täna 1)