Aasta 2012 – mis meil sel aastal siis toimus?

Aasta 2012 mis meil sel aastal siis toimus

KOMANDO PEAB JÄÄMA: Leisi päästekomando toetuseks korraldatud piketist jäid pildile (vasakult) Maanus Tähve, Arvo Nõukas, Annika Aulik, Maire Rumm, Toivo Kald ja Marika Mõtlep. Plakatil on kirjas üks versioonidest, kuidas päästjate jaoks raha leida. Foto: Tõnu Veldre

Aasta möödub kiiresti ja infovood, milles me igapäevaselt supleme, on sügavad ja kiired. Infot on nii palju, et see, mis oli nädal tagasi, tundub vahel olevat valgusaastate kaugusel. Seega ei ole kunagi hilja veidi meenutada seda, mis oli näiteks 100 või 200 päeva tagasi.

Aastat 2012 ei saa kokku võtta ühise nimetaja alla. Nagu ikka, oli suuri kordaminekuid, vaidlusi ja ka altminekuid.

Jaanuar

Aasta esimeses lehes oli kohe hea uudis, et Kaarma vald kavatseb vallatöötajatel palka tõsta. Kaarma vallal tuli vastamisi seista ka kurjade lapsevanematega, kes plaanisid valla Kaarma kooli sulgemise eest kohtusse anda.

Ilm oli suurim vaenlane ka kaluritele. Tuuline ilm põhjustas selle, et kalaärimehed tõdesid kõige kehvemat detsembrikuud läbi aegade. Taas kord andis ilm kõneainet Kuressaares, kui kiriku ees kadunukest oodanud matuseautole kukkus puuoks, mis õnneks vaid autot kahjustas. Laurentiuse kirik andis kõneainet ka sellega, et sealt avastati huvitavad hauaplaadid.

Uhke uudis tuli Leisi vallast, kus jahimehed võtsid lõpuks rajalt maha kaks hunti. Kes mäletab, siis 2011. a elasid talunikud hundihirmus ning lambaid kadus karjadest kiiremini kui lumi päikselisel kevadpäeval.

Oma esimest rallihooaega MM-sarjas alustas Ott Tänak, pöidlahoidjate ootused olid arusaadavalt kõrged.

Poliitilises elus andis tooni aasta vaat et suurim vastasseis. Saaremaa omavalitsuste liidu (SOL) esimehe valimistel sai Koit Kelder kaotuse osaliseks. Väidetavalt olid kõik tema kandidatuuriga nõus olnud, kuid viimasel hetkel toodi lavale Raimu Aardam, kes valimistel Kelderi seljatas. Viimase poolehoidjad olid püha viha täis, pildudes esimesi vihjeid selle kohta, et nemad SOL-is enam olla ei taha.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 340 korda, sh täna 1)