Elame veel! (3)

Aasta lõpp on tavaliselt ikka kokkuvõtete tegemise aeg, aastale joone alla tõmbamine. Mis jääb meelde lahkuvast, 2012. aastast?

Eesti mastaabis eelkõige erakondade varjatud rahastamise skandaal, mis päädis lõpuks ikkagi ühe ministri tagasiastumisega, kuid oma populaarsusest palju kaotanud võimul oleva erakonna paikajäämisega.

Meie väikesel Saaremaal erakordselt lumise talve algusega, tuiskude ja elektrikatkestuste jadaga. Tähtsaim aga – rahvaloenduse jahmatavate tulemustega, mis näitavad, et meid on siin maakonnas 8000 elaniku võrra vähem, kui oli veel paarkümmend aastat tagasi. Ja prognoosi järgi võib meid kümne aasta pärast 4000 võrra veelgi vähem olla.

Selle masendava statistika taustal on rõõm aga tõdeda, et meie lehe – Saarte Hääle – tellijate arv on viimase aastaga jõudsalt kasvanud, justkui ei olekski meil tegemist rahvaarvu kahanemisega. Ent
saarlased on alati olnud lugejarahvas, kellele lähevad oma maakonna sündmused ja uudised rohkem korda kui mandri maakondade elanikele nende kodutanumal toimuv.

Kui meie lehe tellijate arvu kasv näitab, et vastupidiselt juba aastaid kummitanud kahtlustele ei kao paberleht kuhugi, on mandri päevalehed muutumas nädalalehtedeks, nagu näiteks uuest aastast Raplamaa Sõnumid. Ent eks ole Tallinna tagamaana tuntud maakondades ka side oma rahva ja maakonnalehe vahel nõrgem.

Oleme teile, head lugejad, tänulikud, et olete meid usaldanud, ja püüame teie usaldust õigustada ka järgmisel aastal!

Usume, et küllap on Saare maakonnalgi paremad päevad alles ees. Tänaseski lehes kirjutame ühest mehest – Üllar Tanibergist –, kes on kodusaarele tagasi tulnud, leides just siin endale huvitava ja eneseteostust pakkuva töö.

Nii et elame veel!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 272 korda, sh täna 1)