Väljaku tänava elanikud ihkavad otseteed kesklinna (1)

Kuressaare ühe tupiktänava – Väljaku tänava – elanikud ootavad linnavalitsuselt, et seoses samal tänaval asuva Kaitseliidu staabihoone laiendamise detailplaneeringuga saaks rajatud neile ka otsetee kesklinna. Ilma selleta tuleks neil kesklinna jõudmiseks teha edaspidi ligi kilomeetrine ring.

Väljaku tänav 3, 3A, 4 ja 6 elanikud pöördusid Kuressaare linnavalitsuse poole samas küsimuses tegelikult juba 2008. aasta septembris. Et seni pole lahendust leitud, otsustasid nad uuesti linnaisade poole pöörduda. “Tänaseni on see meie jaoks küllaltki eluline probleem lahendamata,” nendivad elanikud linnavalitsusele saadetud kirjas.

Seoses naabruses kavandatud detailplaneeringuga tärkas elanikel aga uus lootus, et ehk siiski on võimalik otsetee kesklinna rajada. “Juhul kui teie (linnavalitsuse – toim) koostatava ja kehtestatava, Kaitseliidu tellitud detailplaneeringuga läbipääsu ei lahendata, tuleb meil kõrvalasuvale Garnisoni tänavale jõudmiseks käia ca kilomeetrine ring, sest Kaitseliidu hoonete ja rajatiste väljaehitamisega kaob ka meie senine mitteametlik läbipääs,” selgitavad elanikud. Väljaku tänava inimesed loodavad oma sõnul linnavalitsuse mõistvale suhtumisele ja ootavad oma probleemile operatiivset lahendust.

Kuressaare linnavalitsuselt ei õnnestunud eile saada kommentaari, kas Väljaku tänava elanikel on ametlikku otseteed kesklinna loota või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 468 korda, sh täna 1)