Saaremaa vanim päästja Edgar Siiner läks pensile

Saaremaa vanim päästja Edgar Siiner läks pensile

VIIMANE TÖÖPÄEV: Uhkelt tänukirja käes hoidev Edgar Siiner on meeste sõnul vahetuse a ja o. Pildile jäid veel (vasakult) Veiki Nuut, Aivar Saar, Kalle Kahju ja Alar Raamat. Foto: Sander Ilvest

Eile oli Saaremaa vanimal päästjal Edgar Siineril viimane tööpäev, talle anti üle riigikogu esimehe tänukiri ning mees läks väljateenitud pensionipõlve pidama.

“Nüüd on kõik teed minu ees lahti,” viskas nooruslik pensionär Edgar Siiner (63) eile nalja, jättes küll täpsustamata, mida ta nüüd edasi tegema hakkab.

Teised eile valves olnud päästjad soovitasid mehel hakata tegelema Vaiveres vabatahtlike komando loomisega.
“Eks ma pean nuputama,” märkis Siiner, lisades, et on tänaseks päästjana töötanud täpselt 14 aastat, üks kuu ja 21 päeva. Kuigi Siiner ei ole Eesti kõige staažikam päästja, on temavanuseid päästjaid Eestis siiski vähe.

“Päästjatöö ja noorte seltskond on see, mis on mind vormis hoidnud,” avaldas Siiner oma nooruslikkuse saladuse.
“Hakkame temast kindlasti puudust tundma,” ütles Kuressaare komando pealik Arne Kana, lisades, et Edgar Siiner on väga nooruslik ja oli oma meeskonna hing, kes võttis tööd kirega ning oli seega tervele komandole väga tähtis inimene.
Arne Kana sõnul näitab mehe olemust seegi, et üldiselt päästjad päästesüsteemist pensionile ei lähe, kuna enamik mehi vahetab aastate lisandudes päästjatöö mõne kergema ameti vastu.

“Ei tee katseid ära või ei pea tervis vastu,” tõi Arne Kana näiteid, selgitades, et Siiner on kogu aeg kõik, mis vaja, probleemideta ära teinud ning mehel on energiat küll ja veel, sest lisaks päästetööle on ta Kana sõnul tegus ka oma kodukandi külaseltsis.

“Tubli mees, andis endast palju,” kiitis Edgar Siinerit Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe.
Eile päeval andis riigikogu liige Kalle Laanet Edgar Siinerile üle riigikogu esimehe Ene Ergma tänukirja tubli päästetöö eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 548 korda, sh täna 1)