Politseijuht: igale tänavanurgale meid siiski ei jagu (10)

Foto: Peeter Kukk

Küsisime Kaido Vahterilt, mida on politsei teinud selleks, et Kuressaare kesklinna piirkonnas, kus kolm ööklubi asub üksteisest saja meetri kaugusel, oleks nädalavahetuse öödel turvaline?

Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter: Tuleb kindlasti täpsustada, et kirjas linnavalitsuse juhtidele juhtisin politsei esindajana vaid tähelepanu asjaolule, mille rakendamisel oleks suur tõenäosus, et turvalisus Kuressaare kesklinnas suureneb. Tegemist oli ikkagi ettepanekuga, mitte nõudmisega.

Politsei lähtub oma ressursside väljapanekul operatiivolukorrast ja analüüsist. Patrulle kombineeritakse politseinike, abipolitseinike ja piirivalvurite ressurssi arvestades. Ilmselgelt on üks kõige töörohkem periood nädalavahetused ja just öine aeg, millal oleme oma jõude ka kõige enam välja pannud.

Siinkohal peame meelde tuletama, et meie teenust ootab kogu maakond, mitte ainult Kuressaare linn.

Kui tavaline on see, et politseipatrullid sekkuvad kaklustesse, lähevad lärmajaid vaigistama, valju muusika kuulajaid manitsema? Mitu jalgsipatrulli on tavaliselt reede ja laupäeva hilisõhtutel Kuressaares korda valvamas?

Jalgsipatrulle oleme Kuressaare kesklinnas hoidnud alates aprillikuust. Olen nõus, et politsei kohalolek vähendab turvariske, kuid igale tänavanurgale meid siiski ei jagu.

Igal pool jalgsi patrullida pole kahjuks võimalik ainuüksi seetõttu, et sündmusele kiirelt reageerimiseks võib operatiivsusest inimvõimeid arvestades vajaka jääda.

Patrullimine on üks osa politseitööst, millele me saame rakendada teatava protsendi töömahust. Töö alaealistega, ennetus, liiklusjärelevalve ja süütegude menetlemine on vaid mõned märksõnad patrullimise kõrval.

Selleks, et saarlastel ja meie külalistel oleks turvaline olla, peame kindlasti tegema paljude teistega koostööd. Sellest ajendatuna sai saadetud ka vastavasisuline kiri linnajuhtidele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 671 korda, sh täna 1)