Pöidele kerkib omanäoline pruulikoda (20)

Hiljuti PRIA Leader-meetmest 90 000 euro suuruse toetuse kohta jah-sõna saanud osaühingul Põldemulgu on kavas Pöidel väike pruulikoda avada. Kohaliku õlle tootmise plaani taga seisavad kohalikud hakkajad noored Koit Kelder ja tema abikaasa Kristel, kelle vedada on ka pruulikoja idee teostuslik pool. 

Otsus pruulikoja toetamise kohta tuli PRIA-lt juba sügise hakul ja selle kohaselt toetati pruulikoja seadmete ostmist ja paigaldamist ning seadmete transporti Austriast Saaremaale ühtekokku 90 900 euroga.

OÜ Põldemulgu juhatuse liikme Kirstel Oinberg-Kelderi sõnul ei saa planeeritavast pruulikojast esialgu väga palju rääkida, sest leping seadmete soetamiseks ei ole veel allkirjastatud. Nii palju sai ta siiski öelda, et plaanis ei ole rajada suurt õlletehast, vaid väikesemahulise toodanguga pruulikoda, mille toodang erineb tavapärasest suurtootmisest. Nii ei kavatseta tegutsema hakates juba tegutsevatele õlle suurtootjatele konkurentsi pakkuda.

“Meie panustame õllesõpradele, kes eelistavad väiketootjate toodangu ainulaadseid maitseid,” selgitas Oinberg-Kelder. Tema sõnul oleks nende kavandatud pruulikoda omanäoline mitte ainult Saaremaal, vaid tegelikult kogu Eestis.

Põldemulgu juhatuse liikme sõnul on Saaremaad alati seostatud õllega. Paraku on siinne õlletraditsioon tänaseks päevaks peaaegu hääbunud. “Meie eesmärk on anda oma panus selle traditsiooni taaselustamiseks ja ühtlasi tagada seeläbi oma perele elatusallikas, mis võimaldaks meile elu maal,” põhjendas Kristel Oinberg-Kelder.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 502 korda, sh täna 1)