Parvlaevaühendus tiheneb ligi üheksasaja reisi võrra (9)

Tuleva aasta algusest tiheneb mandri ja suuremate saarte vaheline parvlaevaühendus võrreldes tänavusega ligi 900 reisi võrra. Ootejärjekorrad sadamates peaksid seega veelgi vähenema.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul on see suurepärane uudis ennekõike reisijate jaoks, kuid rõõmu tunneb sellest kindlasti ka vedaja. “Avaldame tunnustust ja siirast tänu kõigile, kelle ühistöö tulemusena oleme järgmisele aastale vastu minemas esmakordselt graafikutega, mis tagavad suvevälisel ajal Virtsu–Kuivastu liinil ooteaegadeta või maksimaalselt kuni 35-minutilise ooteajaga teenindamise,” ütles Treiel.

Riigieelarvest lisanduv 600 000 eurot võimaldab tihedamat graafikut rakendada ka Rohuküla–Heltermaa liinil ja suvisel tippajal Sõru–Triigi liinil.

Urmas Treieli sõnul kuuluvad vedaja tänusõnad tihedama graafiku eest võidelnud SA-le Saaremaa Turism, Saaremaa ettevõtjate liidule, Saaremaa omavalitsuste liidule, Saare ja Hiiu maavalitsusele ning riigikogu saarlastest liikmetele. “See on suurepärane näide, kuidas ühiselt asju ajades on võimalik saavutada eesmärk vähendada piletihindade tõusu ning samal ajal hoida ja veelgi parandada saavutatud kvaliteeti,” lausus Urmas Treiel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhi Tarmo Otsa sõnul on tihedamat üleveograafikut soovinud nii Hiiu kui Saare maavalitsus ja ka kohalikud elanikud. “Kvaliteetne ja reisijate soovidele vastav parvlaevaühendus on saarte majandusarengu seisukohalt väga oluline,” kinnitas Ots.

Veomahu suurenemisega kallinevad veebruarist mõnevõrra siiski ka laevapiletite hinnad. Otsa sõnul tuleb hinnatõus aga väiksem, kui esialgu planeeritud, just tänu sellele, et riigikogu eraldas parvlaevaühenduse toetuseks lisaraha 600 000 eurot.

Kuivastu–Virtsu liinil hakkab tavapilet veebruarist maksma senise 2,24 euro asemel 2,60 ja sooduspilet 1,12 asemel 1,30 eurot. Sõiduauto pilet kallineb samal liinil seniselt 6,39 eurolt 7,40 euroni. Uues hinnakirjas säilivad ka kõik senised soodustused, sealhulgas saareelaniku 50-protsendiline soodustus tavapileti hinnast.

Hinnakirja muudatuse tulemusena muutuvad parvlaevagraafikud järgmisel aastal tihedamaks kolmel liinil. 2013. aastal kehtestatakse Virtsu–Kuivastu liinil aastaringselt tihendatud graafik reedeti ja pühapäeviti (võrreldes tänavusega ca 500 reisi rohkem). Samuti saab tihedama graafiku Heltermaa–Rohuküla liin (ca 260 reisi rohkem) ning suvisel tipp-perioodil ka Sõru-Triigi liin – ca 100 reisi rohkem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 489 korda, sh täna 1)