Merenädal täidab sadamad hiiglaslike purjelaevadega (3)

EAS-ilt saadud ligi 30 000 euro suurune välisturundustoetus annab võimaluse Saaremaa merenädala rahvusvahelisele mere-kaardile viia.

Ka tuleva aasta merenädal kestab kaks nädalat, sidumaks erinevad mereüritused tervikuks. Põnevust peaks jaguma nii kohalikele kui ka külalistele, kelle saarele meelitamiseks kopsakas toetus saadigi.

Saarte turismiarenduskeskuse juhataja Kaira Kivi rääkis Kadi raadio “Keskpäevatunnis”, et mainitud toetus oli EAS-ilt sihtotstarbega küsitud Saaremaa arenduskeskuse, Kuressaare linnavalitsuse, Eesti noorte purjeõppeseltsi, Eesti väikelaevaehituse liidu ja Saarte turismiarenduskeskuse poolt. Partnerite võrk, kes on ürituse õnnestumiseks lubanud abikäe sirutada, on väga lai.

Programm tuleb kirju ja mitmekülgne

Saarte Häälega rääkides kinnitas Kivi, et kahenädalase merenädala programm on juba esialgse variandina ääretult mitmekülgne. Merenädala pidulikuks avamiseks kavandatakse Euroopas hinnatud ja tuntud noorteregati Tall Ship Race (nn hiiglaslikud purjelaevad) võõrustamist.

See on suurim ja üks tugevamaid noorte purjeregatte, mille oma sadamasse saamiseks käivad maailma sadamad välja miljoneid. Saare maakonnale ja Kuressaare linnale tegi ettepaneku regatti võõrustada noorte purjeõppeselts.

“Kui teised etapid on võistusõidud ja reglementeeritud, siis Helsingi–Riia etapp seda pole ja laevad suunduvad sinna, kuhu neid enam oodatakse. Kuressaare linn ja Saare maavalitsus on ühise küllakutse esitanud, sest järgmine kord seilab regatt Läänemerel alles 2017. aastal,” kõneles Kaira Kivi.

Kavandatud on, et regatijahid tulevad Saaremaa Sadamasse ja Kuressaare 450. sünnipäeva puhul ka Roomassaare sadamasse, jäädes siinsetesse sadamatesse 24 tunniks ning neid on võimalik uudistada nii saarlastel kui ka Saaremaa külalistel. Esialgsetel hinnangutel oodatakse kuni 60 regatilaeva. Selleks on sadamates kavandatud eraldi kultuuriprogramm ja ekskursioonid laevadele.

Kuressaares pannakse uhke punkt

Üks huvitav asi on kindlasti ka nn Kuressaare meremiil. Selleks on kavandatud, et Kuressaare linnast Roomassaare sadamani viiva tee äärde jäävates ettevõtetes on lahtiste uste päevad. Kaira Kivi avaldas lootust, et sealsed ettevõtted tulevad korraldajatele selles osas vastu ja on hea eesmärgi nimel kõnealuse ideega päri.

Kergliiklustee äärde on plaanitud ka Eesti mereliste ettevõtete ja merendusorganisatsioonide väljapanekud, öko- ja keskkonnateemalised telgid koos meisterdamisega ning mereliste meenete müügitelgid.

Kuressaare merepäevad on aga nagu ikka merenädala grande finale. Siis on Kuressaare merepäevade korraldajatel plaanis teha Lossi tänavast meretänav, kus võib kohata tänavakaupmehi, muusikuid, avatud hoovides toimuvad kontserdid jpm. Käsitöömeistrite laat, mis on ka tuleval aastal Raiekivi säärel, võiks kohale tuua aga käsitöölisi ka välismaalt.

Saaremaa merenädal toimub 22. juulist 3. augustini. Kaks viimast päeva on Kuressaare merepäevad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 623 korda, sh täna 1)