Lapsevanem: Rootsi tänava lõik on eluohtlik (36)

Lapsevanem: Rootsi tänava lõik on eluohtlik

OHTLIK LÕIK: Just seda teelõiku kasutavad hommikuti kooli minnes mitmed lasteaia- ja koolilapsed. Foto: Sander Ilvest

Saarte Hääle poole pöördus murelik lapsevanem, kelle laps läheb hommikuti kooli mööda Rootsi tänavat, vanema arvates on mõni lõik seal suisa eluohtlik.

“Rootsi tänav on ju tegelikult laste koolitee ja peaks olema eriti turvaline, kahjuks see nii ei ole,” kurtis murelik ema (nimi toimetusele teada), lisades, et seda teed kasutavad lisaks koolilastele hommikuti paljud emad, kes ruttavad mudilastega Rohu või Ristiku tänava lasteaeda.

Hommikuti algklassis käivat last kooli saatva naise sõnul on esimene Rootsi tänaval asuv maja, mille kõnnitee on täiesti hanges, endine piirivalvemaja. Teine probleemne koht on kohe üks kolemaja, mille tänavalõigult ei lükata kunagi lund.

“Kahjuks on see tänavalõik ka väga kitsas ja autoteed mööda minnes on elu ikka täitsa ohus,” muretses naine, kes loodab, et ohtliku olukorra parandamiseks midagi siiski ette võetakse.

Naine märkis ka, et Tallinna tänaval asuva keskkonnaameti maja esine on talvel halvasti hooldatud.

Imestama panigi teda just see, et riigiasutused ei leia võimalusi kõnniteede hooldamiseks, samas kui enamik eramajade omanikke nende valdustega piirneva kõnnitee hoolikalt puhtaks roogivad.

“Mina tahan kiita kojamehi ja majaomanikke, kellel on alati kõnniteed lumest puhastatud,” ütles ta. Lisas, et alati, kui ta koos lapsega läheb mööda majast, kus on ilus ja puhas kõnnitee, on ta lapsele öelnud, et selles majas elavad tublid inimesed.

Kahjuks ei õnnestunud Saar-te Häälel eile saada kommentaari Kuressaare linnavalitsuselt. Teisipäeval teatas linnavalitsus, et ööl vastu kolmapäeva ja neljapäeva on kavas lund minema vedada mitmelt Kuressaare tänavalt, teiste hulgas nimetati ära ka Rootsi tänav.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 536 korda, sh täna 1)