Jõulukuuskede müük hoogustub pühade lähenedes (1)

Jõulukuuskede müük hoogustub pühade lähenedes

KUUSKE OSTMAS: Põltsamaa mees Martin Kopli pakib Leonid Kušnarjovi ostetud jõulukuuske. Läbi plekklehtri tõmmates kaetakse kuusk võrguga ja surutakse puu oksad kokku, mis muudab kuuse väiksemaks. Foto: Sander Ilvest

Kord aastas soovivad ka linnainimesed olla loodusega kontaktis ja toovad pühadeks tuppa jõulukuuse. Et linlastel endil enamasti metsa pole, ostetakse kuusk poest, nagu ka piparkoogid ja verivorstid.

Eile hommikul käis Saarte Hääl tutvumas kuuskede müügikohtadega ja koostas väikese hinnavõrdluse. EPT hoovis heategevuslikul eesmärgil kuuski müüv Aadu Grepp kinnitas, et tegemist on täiesti saaremaiste kuuskedega.

“Osa saime RMK-lt ja mitmed klubiliikmed tõid omast metsast ka juurde,” sõnas Grepp. Kuuse meetrihind oli tal 10 eurot. Kui varutud kuused otsa saavad, katsub Grepp oma sõnul hoolimata lumest metsast uued tuua.

Selveri kaupluse ees autoparklas müüdi hoopis Põltsamaalt Uue talust toodud istandusekuuski. Kuusemüüja Martin Kopli sõnul alustas ta müügiga hommikul ja oli kahe ja poole tunniga müünud viis kuuske. Ostetud oli nii meetriseid kuuski kui ka päris suuri puid. Istandusekuuse meetrihind oli juba 12 eurot. Parajasti sobivat kuuske valinud Leonid Kušnarjov arvas hinna kohta nii: “Mis seal ikka. Pidu on ju vaid kord aastas.”

Bauhofi siseõues olid eile saadaval Taani päritolu kuused kõrgusega 150–200 cm. Kuuse eest küsiti 13,9 eurot, millele lisandus üks euro puu võrku pakkimise eest. Müüja sõnul oli ta eile hommikul müünud kaks kuuske. Taani kuuske soovivad inimesed peaksid kiirustama, sest kaupa juurde ei tooda. Küll aga saab poest osta plastmassist kunstkuuse, mille hind jääb vahemikku 71–93 eurot.

Kõige meeldivam kuusemüügikoht oli Talve ja Jaama tänava nurgal oleva eramaja aias. Lumehangede vahel olevad kuused tekitasid tunde, et oled metsas kuuske otsimas. Müüja Oliver Sanniku sõnul on tegu Leisi ja Pihtla kandis vabalt kasvanud kuuskedega, mida pole pügatud ega väetatud. Kuuskede keskmine kõrgus jäi 2 ja 2,5 meetri vahele, aga nagu müüja kinnitas, on ostjale kuuse soovitamine üks tänamatu tegevus. “Ilus kuusk on see, mis inimesele meeldib,” kinnitas ta. Esimesed kuused müüs ta eelmisel pühapäeval, aga jõululaupäevalgi saavad hajameelsed temalt veel kuuse osta. Siingi maksis kuuse meeter 10 eurot.

 

RMK lubab ise metsast otsida

Kes tahab endale ise metsast kuuse tuua, aga endal metsa pole, võib minna RMK kodulehele, otsida välja sobiv rohelisega märgitud punkt kaardil ja märkida üles punkti koordinaadid. Seejärel tuleb minna metsa, leida kuusk ja see maha saagida ning hiljem maksta kodulehel antud kontonumbrile kuni meetrise kuuse eest 3 eurot, 1–2-meetrise kuuse eest 8 eurot ja veel kõrgema kuuse eest 13 eurot. Kuuse eest maksmine põhineb seejuures inimese südametunnistusel.

Kuuski võib tuua ka teistest RMK metsadest, aga sel juhul pannakse inimestele südamele, et nad ei saeks maha metsa uuendamiseks mõeldud istutatud puid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 826 korda, sh täna 1)