Tiiu Talvisti elu õnnelikud juhused

Tiiu Talvisti elu õnnelikud juhused

ELUGA RAHUL: VAT Teatris töötab Tiiu 2004. aastast ja sealt minema veel ei kibele. Foto: Siim Vahur

Praegu pealinnas töötaval saarlasel Tiiu Talvistil oli varases lapsepõlves kaks suurt unistust – olla lasteaialaps ja sattuda haiglasse. Esimene unelm ei täitunudki, teine on tegelikkuseks saanud neli korda – kui sündisid Tiiu kolm last ning tuli käia seljaoperatsioonil.

“Nüüd tuleb see mulle siis tagasi – olen ju kogu aeg ise teistest kirjutanud,” kostab Tiiu naerdes, kui temaga portreeloo tarvis juttu teen. Aastaid ajakirjanikuametit pidanud Tiiu sulge päriselt nurka visanud siiski ei ole, aeg-ajalt ilmub mõni tema lugu Kodutohtris.

Aga tagasi lapsepõlve ja tollaste unistuste juurde. Arusaadav, et lasteaed võib aktiivsele ja seltsivale tüdrukule tunduda tore paik, ent haigla?

“Üks mu tuttav laps Saarekülast oli väga sageli haiglas,” põhjendab Tiiu. “Kui ta sealt jälle tuli ja rääkis, kui tore seal oli, kui palju raamatuid ta luges ja kui palju sõpru leidis, tegi ikka kadedaks küll.”

Tiiu lapsepõlv Saaremetsa külas möödus peamiselt poiste – kahe vanema ja ühe noorema venna ning nende sõprade – seltskonnas. “Sõitsime võrridega, käisime poldril ja mere peal uisutamas, ehitasime jääkarusselle ja jääpurjekaid,” meenutab Tiiu põnevaid ettevõtmisi. “Heinaajal võistlesime, kes julgeb hüpata lakast alla väiksema heinasületäie peale.”

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 464 korda, sh täna 1)