Detsember oli vanasti näärikuu

Detsember oli vanasti näärikuu

NÄÄRIVANA JA VÄIKE LIINA: 1970ndate aastate teises pooles tõi lastele kinke näärivana. Foto: erakogu

Aastakümneid ei tohtinud saarlased jõulusid tähistada. Veidi leebemalt suhtuti pidude pidamisse aastavahetuse puhul. Detsember nimetati näärikuuks ja jõuluvanast sai näärivana.

Sootuks teistsugused olid ka artiklid, mis ilmusid tollases kohalikus ajalehes. Lisaks raportitele ennetähtaegse plaanitäitmise kohta olid aastavahetuse lehtedes lubadused tulevaks aastaks. Kõigest sellest väike kokkuvõte koos piltidega tolleaegsest elust-olust.

1965 – karistus tühjade juttude ajamise eest

Rajoonilehe Kommunismiehitaja 1965. aasta esimese numbri esiküljel antakse põhiuudisena teada Aleksander Riidu poeg Salga autasustamisest EKP Kingissepa Rajoonikomitee ja Kingissepa rajooni TSN Täitevkomitee aukirjaga tema 50. juubeli puhul ning rõõmustatakse selle üle, et Audla kolhoos sai kauaoodatud elektrivoolu.

Paljulubav on Kingisepa lennuvälja meteoroloogiajaama ülema V. Nedelko jaanuarikuu ilmaprognoos, millega esimeses dekaadis lubatakse külma 12–18 kraadi, aga kuu teises pooles peaks ilm püsima 0 kraadi lähedal. Oluline on veel see, et kuu sademete hulk jääb normi piiresse.

Tänapäeval kõlab uskumatult K. Porsi küsimus, miks pole kaubanduses saada talviseid lasterõivaid. V. Kingissepa nim keskkooli direktor sm Kivi kurdab, et õpilased käivad viimastel kinoseanssidel ja seejärel longitakse sihitult linna peal, kuigi alaealistel on keelatud tänaval viibida alates kella 22st.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 210 korda, sh täna 1)