Lumesadu ja jäide jätsid tuhanded tarbijad elektrita (1)

Elektrilevi kodulehe andmetel oli eilse päeva jooksul Saare maakonnas 1932 majapidamist, kus elekter kas lühemaks või pikemaks ajaks ära läks. Osa inimesi pidi vooluta hakkama saama tänase hommikuni.

Eile kell kolm päeval oli Saaremaal elektrita veel 393 majapidamist.

“Katkestuste kõrvaldamisega tegeleb hetkel kuus rikkemeeskonda, kuid kiirelt lähenev õhtune pime aeg võib tähendada, et kõiki rikkeid täna (eile – toim) kõrvaldada ei jõuagi,” ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse spetsialist Villord Laul eile enne kella 17 Saarte Häälele, lisades, et nad teevad siiski enda poolt parima, et elektrikatkestused esimesel võimalusel kõrvaldada.

“Elektrikatkestusi on üle Saaremaa, selle põhjuseks on juba eelmisel nädalal puudele ja liinidele kogunenud jäide, millele tänane lumesadu lisa tõi,” rääkis Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Kaarel Kutti, kelle sõnul on lisaks jäite raskusele liinidele langenud ka puid ja suuremaid oksi, kuid ka liini külge kogunenud jäide on oma lisaraskusega liine lõhkunud.

“Jäite tõttu peavad liinid taluma kuni mitmetonnist lisaraskust,” selgitas Kutti, lisades, et tavaliselt sõrmejämedune elektriliin võib muutuda lausa tugeva käsivarre jämeduseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 425 korda, sh täna 1)