Lugeja kiri: Taaskasutus kunstitöödes ja meisterdustes (1)

Saaremaa ühisgümnaasiumi algklassides on juba terve sügis õpitud, kuidas käituda keskkonnasäästlikult. Selleks on igas kuus korraldatud keskkonnahariduskeskuses väga õpetlikke teabepäevi koos praktilise läbitegemisega.

Algklasside keskkonnasäästlikkuse programmi raames tegid kõikide algklasside lapsed detsembri alguseks palju huvitavaid töid. Neis töödes kasutati ära mitmesuguseid majapidamis- ja tootmisjääke. 1.a klass meisterdas lõngapoolidest ja värvilisest paberist päkapikke, 1.b klass aga WC-paberi rullidest öökulle ja kasse. 2.a ja 3.b tegid mahlapakkidest rahakotte ja linnusöögimaju. 2.b kasutas lindude meisterdamisel traati ja 3.a klass valmistas jogurtitopsidest hõbedased jõulukellad.

4.a klassi lapsed meisterdasid plekist konservipurkidest pliiatsitopsid, kasutades nende kaunistamisel krakleetehnikat. 4.b klassi lapsed tegid puuviljakastidest kõikidesse II korruse klassidesse paberikogumiskonteinerid.

Peale selle võib näituselt “Taaskasutus kunstis ja meisterdustes” leida veel palju muid huvitavaid kunstitöid ja meisterdusi. Näitust Saaremaa ühisgümnaasiumi algklasside toredatest töödest saab koolimaja II korrusel vaadata jõuludeni.

Kersti Truverk
algklasside sektsiooni esimees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 230 korda, sh täna 1)