Ansekülas põles kõrvalhoone (1)

Ansekülas põles kõrvalhoone

ELEKTRIVEA SÜÜ: Eile Ansekülas kohal käinud menetleja arvab, et tulekahju sai alguse elektrisüsteemist. Foto: Sander Ilvest

Salme vallas Ansekülas süttis ööl vastu laupäeva põlema elumaja kõrvalhoone ning esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektririkkest.

Portaali Delfi.ee andmetel pääsesid lähedal asuva elumaja elanikud maja mahapõlemisest vaid tänu õuest kostnud praksumisele, mis nad õue asja uurima ajas, ning kui tuul olnuks läänest, ei oleks tõenäoliselt ka elumajast midagi järele jäänud.

Kohale rutanud päästjad asusidki kohe tule eest kaitsma just elumaja, mis asus põlevast kõrvalhoonest vaid kümne meetri kaugusel.

“Põlengu tagajärjel hävisid tules kuur ja saunaosa eesruum ning sauna pesu- ja leiliruum said väiksemaid kahjustusi,” ütles Saarte Häälele Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink, lisades, et eile käis tulekahjukohal ka menetleja.

Tulekahju sai alguse kuuriosast. Kuigi õnnetuse täpsemaid tekkepõhjusi veel uuritakse, ütles Trink, et esialgse hinnangu järgi sai tulekahju alguse elektririkkest.

Häirekeskus sai 8. detsembril kell 00.58 teate, et Salme vallas Ansekülas põleb kõrvalhoone. Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et 18x 5 meetri suurune kõrvalhoone põles lahtise leegiga. Päästjad kustutasid tulekahju.

Põlengu tagajärjel hävis suur osa hoone katusest, tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Põlengut käisid kustutamas Kuressaare ja Kihelkonna päästjad paak- ja põhiautodega ning Torgu vabatahtlikud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 518 korda, sh täna 1)