78 noort judokat jagasid meistritiitleid (FOTOD)

78 noort judokat jagasid meistritiitleid

TULEVIKUMEHED: Tatamil käisid ka kõige nooremad. Fotol on maadlemas vaid nelja-aastane Daniel Piht (peal) ja Markus Luptov. Tatami serval elab kaasa Danieli ema Tatjana ning õigust mõistab kohtunik Taavi Liiva. Foto: Raul Vinni

Kuressaare vanalinna kooli võimlas peetud Saare maakonna lahtistel meistrivõistlustel judos astus tatamile judokaid nii Saaremaalt kui ka mandrilt.

Lisaks Saaremaa spordikooli ja Kuressaare Kesklinna spordiklubi kasvandikele oli 27 võistlejat Audru Kempost ja 10 võistlejat Mikita judokoolist. Kokku käis tatamil 78 judokat neljast vanuseklassist ja 14 kaalukategooriast.

Võistluse korraldaja ja Kuressaare Kesklinna spordiklubi treener Olev Väin märkis, et tema kasvandikest väärivad kindlasti kiitust Robin Sepp, kes kaotas vaid kolmekordsele Eesti meistrile, ja Kaisa Kuusksalu, kes maadles vapralt temast vanemate ja raskemate poistega.

Kuldmedalite arvult Kempo klubi järel teise koha saavutanud Saaremaa spordikooli treener Marko Kesküla tõstis esile kuni 66 kg kategoorias maadelnud Miikael Travet, kes alistas peaaegu kõik oma vastased puhta heitega, kuid kaotas lõpuks temast raskemale vastasele.

Noortest judokatest, kellele see oli esimene suurem võistlus, tõstis Kesküla esile spordikooli ainust tüdrukut Kirke Medrit, samuti Markkus Tamme (2. koht), Markus Luptovi (3. koht) ning muidugi võistluste pesamuna – vaid nelja-aastast Daniel Pihti, kellest me treeneri sõnul tulevikus kindlasti veel kuuleme.

Korraldajate tänu kuulub ka vanalinna koolile.

Saarlased

2006. a sündinud ja nooremad, –21 kg: 2. Aleksander Väin (SK); 3. Markus Luptov (SK). –23 kg: 1. Georg Paomees (SK); 2. Sten Erik Mägi (SK).

2004. a sündinud ja nooremad, –25 kg: 1. Raul Kilumets (SK); 2. Markkus Tamm (SK); 3. Sander Sepp (KSK). –27 kg: 1. Artur Medri (SK); 2. Erik Kristo Kremm (KSK); 3. Martin Truverk (SK). –30 kg: 1. Sander Brõsov (SK); 2. Steven Kallus (SK); 3. Marken Haandi (SK).

2000. a sündinud ja nooremad, –34 kg: 3. Martin Vesberg (SK). –38 kg: 2. Robin Sepp (KSK); 3. Henri Paomees (SK). –46 kg: 3. Erik Laanemets (KSK).

Tüdrukud: 2. Liina Hoogand (KSK).

Master Class, –66 kg: 2. Miikael Trave (SK).

Tõllus peeti turniiri

Judoklubi Tõll korraldas detsembris ka oma traditsioonilise Šokolaaditurniiri osavõistluse, mis klubi endise treeneri Heigo Kipsi sõnul on noortele võistlusmomendi pakkumiseks ja ettevalmistuseks suurematele turniiridele.

Kuni 23-kilogrammistest judokatest võitis Sten Erik Mägi, järgnesid Reio Hein, Kaur Vesberg ja Martin Kirst. Kuni 25-kg võistlejatest oli parim Raul Kilumets Markkus Tamme, Georg Paomehe ja Kirke Medri ees. Kuni 29-kilogrammistest maadlejatest oli parim Martin Truverk Timo Loho, Steven Kalluse ja Artur Medri ees. Kuni 35-kilogrammistest oli parim Henri Paomees, talle järgnesid Martin Vesberg ja Siim Saat.

Kõige raskematest ehk kuni 66 kg kaaluvatest maadlejatest oli parim Taavi Eigo, kellele järgnesid Miikael Trave ja Joosep Preedin.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 528 korda, sh täna 1)