Millist elektripaketti valida? Kas üldse valida? Millal valida? (3)

Millist elektripaketti valida Kas üldse valida Millal valida

SOOVITAB RAHULIKULT VÕTTA: Talveperioodiks omale Eesti Energia fikseeritud hinnaga paketi valinud ja suveks ilmselt soodsamat börsihinnast sõltuvat paketti kaaluv Anni Murd soovitab inimestel elektrimüüja valimisel mitte üle mõelda. Foto: Sander Ilvest

Kuna elektripaketi ja -müüja valimine on viimase nädala märksõna number 1, uuris Saarte Hääl saarlastelt, millise elektripaketi kasuks nemad otsustavad, on juba otsustanud või kavatsevad sootuks otsustamata jätta.

Inimeste küsitlemisel ilmnes, et peamiselt kipuvad saarlased truuks jääma Eesti Energiale, fikseerides talveperioodiks hinna ning mõeldes, et suvel vaatavad oma valiku võib-olla ümber. Siiski leidub neidki, kes kas ei viitsi või ei taha mingit valikut langetada ega näe selles ka mingisugust probleemi.

Majandusanalüütik Aivar Sõrm kui tavaline tarbija, nagu ta ise enda kohta ütleb, on näiteks üks nendest, kes ei kavatse praegu ühtegi olemasolevat paketti valida. Vähemalt esialgu. “Sisetunne ütleb, et kogu see ažiotaaž paketivaliku osas on vähemasti eraisiku puhul pigem turundusnipp kui väga tõsine majanduslik probleem,” arvab ta.

Iga kell saab ringi mõelda

Sõrm on seda meelt, et pakutav fikseeritud või osaliselt kivisse raiutud hind sisaldab raudpoldina teenuse pakkujalt sinna sisse programmeeritud puhvrit kaitseks börsihinna võimaliku tõusu eest.

“Loota siinkohal, et eraisik selles tõenäosusarvutuses teenusepakkuja üle kavaldab, on veidi liialt optimistlik,” sõnab ta, mööndes, et võimalik see muidugi on, aga seda vaid näiteks mõningate looduskatastroofide korral. “Tavamajanduses seda üldreeglina ei juhtu ja kõikide ilmahädade vastu ei jõua ükski inimene ennast kindlustada. Miks peaks elekter, mille kulude osakaal kodumajapidamises jääb talutavuse piiridesse, olema siis erand?” laiutab Sõrm käsi.

Aivar Sõrm tõdeb, et tema suhtubki fikseeritud elektripakettidesse pigem kui elukindlustusse – ühtpidi on hea, kui see olemas on, aga see maksab ka paraku üsna palju. “Nii et jään rahulikult n-ö üldpaketi ehk sisuliselt siis börsihinna juurde. Maksan määramatuse eest kuus veidi juurde ja koondan hetkel rohkem tähelepanu sellele, et kodumajapidamises voolu senisest ökonoomsemalt kasutada,” tähendab ta.

Sõrm tuletab kõigile rahustuseks meelde, et aeg näitab pakkujate ja pakkumiste tegelikku väärtust ning kui tarbijal tekibki tung midagi muutma hakata, on seda alati võimalik teha.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 152 korda, sh täna 1)