Vene seltsil täitub poolteist aastakümmet (4)

Laupäeval tähistab Saare vene selts oma 15. sünnipäeva kontserdiga Kuressaare kultuurikeskuses.

“Eks see 15 ju pisike juubel ole,” tõdes seltsi esimees Nijole Kärner, kelle sõnul astub kell 17 algaval peoõhtul lisaks oma seltsi liikmeile ja seltsi lauluansamblile üles ukrainlaste ansambel.

Kärner meenutas, et selts asutati omal ajal eelkõige selleks, et õppida eesti keelt. “Viisteist aastat tagasi oli sellega ju raskusi,” nentis Kärner. “Paljud meist ei osanud eesti keelt, aga tänu seltsile on selles osas tehtud väga suuri edusamme. Siiamaani soovitakse kursusi, et eesti keelt õppida.”

Samas on just Saare vene selts see koht, kus vene keelt kõnelda – et see ei ununeks. “Saaremaal kõlab ju ümberringi eesti keel, vene keelt kuuleb harva,” tähendas Kärner. “Tunnen peret, kus mõlemad vanemad on venelased, aga nende lasteaias käivad lapsed räägivad eesti keelt ja ka vanemad suhtlevad nendega eesti keeles.”

Lõppeval aastal on teoks saanud mitu seltsi jaoks olulist ettevõtmist, suurim neist maalikunsti professori Otto Friedrich von Moelleri 200. sünniaastapäevaga seotud projekt: 11. juunil toimusid Kaarma kirikus jumalateenistus ja kontsert, juunis kinkis selts Saaremaa muuseumile Moelleri viie tuntuma maali koopiad. 22. septembril korraldas selts aga koostöös muuseumiga Moellerile pühendatud konverentsi, kus esilinastus ka Moellerist valminud film, mis oli üles võetud peamiselt Saaremaal ja saarlaste poolt.

Seltsi traditsiooniline näitus, lasteloomingu väljapanek “Lapse maailm” saab Kuressaare kultuurikeskuses teoks juba 13. korda. Parimate tööde autoritele antakse auhinnad – raamatud – üle seltsi laupäevasel peoõhtul.

Kui palju vene seltsil praegu liikmeid on, Nijole Kärner peast öelda ei osanudki. “Aktiivseid liikmeid on 15 ringis,” lausus ta. “Kokku on meid üle kahe korra rohkem kindlasti. Paraku kuulub noori seltsi väga vähe – neid võiks küll rohkem olla.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 157 korda, sh täna 1)