Viirelinnu 15 aastat – üllatusi täis piduõhtu (2)

Viirelinnu 15 aastat – üllatusi täis piduõhtu

TÄIELIK ÜLLATUS: Viirelinnu vanema vanuseastme tantsijad rokki tantsimas. Esiplaanil vasakult Gärolyn Saar ja Raino Teras, Kateriin Aljas ja Morten Umber, Sandra Hints ja Lauri Kiirend. Foto: Ivika Laanet

Laupäeval said kõik Orissaare kultuurimajja kutsutud külalised vau!-efekti osaliseks. Kui Orissaare kultuurimaja noorte tantsurühm Viirelind tegeleb teatavasti ju rahvatantsuga, siis nende kontserdi teiseks pooleks oli 16 numbrist kokku seatud professionaalne kabareekava – “Kabaree Viirelinnu moodi.”

Näha sai suurepärast etendust, mille iga number tekitas positiivse emotsiooni. Kavadesse oli pikitud erinevaid tantsustiile. Oli rokki, tša-tša-tšad, valssi… Seda kõike vaadates oli näha, et noored tantsisid lustiga, sära silmis, nautides iga etteastet, nii nagu ka publik saalis.

Rühma algusest peale juhendanud staažikas tantsujuht Anne Keerd kommenteeris pärast kontsertetendust, et just selline ongi praegune Viirelind. Keerd ütles suured tänusõnad kõigile vanematele, kes on oma lapsed kultuurimajja suunanud. “Arvan, et nad on siit midagi omale eluks saanud,” lausus Keerd. “Ilma tantsuta ju elus läbi ei saa.”

Kabaree oli esitamiseks vaid laupäeva õhtul kingituseks oma vanematele ja lähedastele. Kas ka laiem publik vahvat sõud näha saab, sõltub noorte enda otsusest.

“Tegime seda selle mõttega, et näidata, et ka noortel on nii-öelda teine külg olemas,” ütles tantsujuht muheledes.

Tahavad kõike ise teha

Proovidega alustati juba oktoobrikuus. Kõik numbrid ja kostüümid mõeldi välja üheskoos. “Noored on tublid ja tahavad ise teha – ega muidu saakski,” tähendas Keerd.

Viirelind andis kõigepealt üle oma tänukingitused kultuurimaja varasematele juhatajatele, heli- ja filmimeestele ja paljudele teistele. Valju ja kestva aplausi pälvisid tantsujuht Anne ise ja Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste, kellele Viirelinnu lapsed on nagu tema enda omad.

Pöide valla kultuuritöö kuraator Krista Riik, kes esindas ka Orissaare vallavolikogu, tähendas tänukingitusi üle andes, et tal on olnud õnn Orissaare kultuurimajas nende noortega koos töötada ja see, et noored majas olid, andis talle palju energiat juurde.

Orissaare vallavanema Aarne Põlluääre hinnangul oli tegemist superlaheda kontserdiga, mis “üllatas kõiki täiega”. “Ei näinud me ju ainult rahvatantsu, vaid tõelist kabaree-esitust,” rääkis vallavanem.

Viirelind on esindanud valda väga arvukatel reisidel ja vastuvõttudel. Põlluäär tunnustas eriti neid noori, kes on tantsurühmas vastu pidanud 13 aastat. “Need lapsed on rikkus,” kinnitas vallavanem. Vallavanem leidis, et 15 aastat ei ole kindlasti lagi: “Teist 15 tuleb kindlasti veel ja kes teab, võibolla veel kaks korda viisteist aastat.”

Seltskond hoiab tantsimas

13 aastat tantsurühmas jalga keerutanud Morten Umber ütles Saarte Häälele, et teda hoiab tantsimas seltskond. Ehkki nüüd õpib noormees Kuressaare ametikoolis, ootab ta enda sõnul iga nädal neljapäeva, et tantsuproovi minna.

“Alguses ma ei viitsinud ja kodus oli kogu aeg riid, et ma ei taha ja lõpetame ära. Aga nüüd tulen ma väga hea meelega ja ootan, millal juba saaks tantsida,” rääkis noormees, kelle esitust laval vaadates oli näha, et ta tantsib tohutu kirega.

Küsimusele, milline on tema lemmiktants, vastas Morten, et kõik on omamoodi toredad. “Mida kiiremad, seda parem,” muigas ta, lisades, et samuti on neil väga vedanud juhendajaga.

“Kui on vaja karm olla, siis ta on ja kui vaja kompromissi leida, siis alati leiame,” kinnitas noormees, kelle suureks eeskujuks tantsijaks kujunemisel on olnud tema enda vanaisa ja vanaema.

Küsimusele, kui populaarne on noorte hulgas rahvatants, vastas ta, et võiks rohkem inimesi teavitada, küllap ta siis muutuks veel populaarsemaks. “Tulge, proovige, see ei ole üldse raske,” kutsus noormees.

Viirelinnu tantsijad kinkisid oma kallile juhendajale rätiku, millel pildid Annest endast.

 

Kuidas Viirelind alguse sai

Tantsujuht Anne Keerd meenutas, et kui rühm hakkas minema Viljandi folkloorifestivalile, oli vaja nime. Midagi sellist, mis algklassi õpilastest koosnevat rühma iseloomustaks. Ja siis tuligi Viirelind – väike ilus lind, kes näitab ennast väga harva. “Ma ei tea teist Viirelindu,” muigas tantsujuht.

Küsimuse peale, kas 15 aastat noori juhendada on raske või pigem vastupidi, nentis Anne Keerd, et noortega koos olles saab palju positiivseid emotsioone. “Nendega on lausa lust töötada,” sõnas Anne Keerd, kelle sõnul on noored väga kohusetundlikud. Kuna Viirelind reisib palju, siis on noortel ka stiimul proovides käia, et saaks reisile minna.

Viirelind on tantsinud Slovakkias, Ungaris, Kreekas, Austrias, Taanis, Saksamaal ja mujal. Märtsi teises pooles sõidab Viirelind aga Hiinasse.

Gümnaasiumiastme Viirelinnus tantsib 12 õpilast ehk 6 paari. Nooremas rühmas keerutab jalga 7 paari ehk siis 14 tantsijat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 713 korda, sh täna 1)