PÖFFi fännid loodavad festivali jätkumist (3)

PÖFFi fännid loodavad festivali jätkumist

VÄÄRT FILMI OOTUSES: PÖFFi Kuressaare programmi avafilmi algust ootasid suure põnevusega linnateatri saali mugavatel toolidel Ojar Sepp ja Kristiina Kütt. Foto: Sander Ilvest

Jutud sellest, et tänavune Pimedate ööde filmifestival võib Kuressaares sootuks viimaseks jääda, ei ole eriline mesi kohalike PÖFFisõprade kõrvadele.

Juba enne seda, kui filmifestival pealinnast väiksematesse kohtadesse rändama läks, ütles PÖFFi üle-eestiline ema Tiina Lokk ajakirjanduse vahendusel välja, et seekordne festival võib väiksemates kohtades viimaseks jääda. Seda tehnilistel põhjustel. Nimelt on tootjad loobumas filmi jäädvustamisest 35mm lindile ning minemas üle puhtalt digitaalsetele filmidele. Eesti väiksemates linnades aga sellist tehnilist võimekust veel pole, et näidata saaks digisalvestisi.

Festival peab püsima jääma!

Väärtfilmisõbrad peavad sellele vaatamata pöialt, et festival tulevatelgi aastatel Kuressaarde jõuaks. Reedel “Esimesi kevadvihmasid” vaatamas käinud Olga Abramova kinnitas, et talle meeldis film väga. “Käisin PÖFFil esimest korda ja juhuslikult,” möönis ta.

“Minu ema on lapsepõlves paar aastat elanud Kasahstanis koos oma emaga, minu vanaemaga, ja on palju rääkinud mulle sealsest elust. Nüüd sain seda ise ka natuke näha,” rõõmustas Abramova. Teda üllatas, et saal oli rahvast täis ning publiku seas oli palju noori.

“Arvan, et PÖFF peab ikka Kuressaares toimuma, kuna see annab saarlastele ülevaate filmidest, mida teleris eriti ei näidata,” lisas ta.

“Mulle meeldis,” teatas sama filmi vaatamas olnud 11-aastane Margus, lisades, et film pani teda mõtlema selle peale, kuidas lihtsast asjast osatakse suurt rõõmu tunda.

Pühapäeval PÖFFi viimast filmi “Kauboi” vaadanud Külli Post tunnistas, et tema on festivalil käinud varemgi ning talle on see südamelähedane. “Mulle meeldib just see, et ta ei ole selline tavapärane,” tõdes Post, kelle hinnangul on PÖFFi filmid teatav nišitoode. “Minu meelest võiks PÖFF kas või paar korda aastas olla. Täiesti vabalt!” kinnitas Külli Post.

Samuti varasematelgi aastatel PÖFFi filme nautimas käinud Ants Kangur tõdes, et paraku jõudis ta vaatama alles viimast festivali kavas olnud filmi. Kangur oli eelnevalt filmide kohta lugenud ning saanud teada, et Hollandi film “Kauboi” on paremuselt nn keskmiste seas. “Tulime kohale ja vaatame ta ära, et mis ta siis on õigupoolest,” märkis ta. Seda, et PÖFF peaks kindlasti ka tulevatel aastatel tee Kuressaarde leidma, rõhutas temagi. “Seda igal juhul!”

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Kertu Kalmus, Evely Aavik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 242 korda, sh täna 1)