Orissaares võib tõusta matuse- ja ranitsatoetus (1)

Orissaare valla sotsiaalkomisjoni 21. novembri koosolekul tehti ettepanek tõsta matusetoetus seniselt 116 eurolt 160 eurole järgmisel aastal.

Sotsiaalkomisjoni esimees Ingrid Holm põhjendas ettepanekut sellega, et kõige odavam puusärk maksab 160 eurot. Sama ettepaneku tegi komisjon ka eelmisel aastal, aga siis lükati see tagasi põhjendusega, et vanemad inimesed on nagunii varunud endale matuseraha.

Holm kinnitas, et ka praegu ei jää ükski vallaelanik matmata, kui lähedastel matmiseks raha napib, sest võimalik on taotleda ühekordset toetust. Siiski on Orissaare matusetoetus väiksem kui näiteks naabritel Muhus, Pöidel ning Laimjalas.

Kui ka komisjoni teine ettepanek heaks kiidetakse, võivad rõõmustada lapsevanemad, kelle lapsed järgmisel sügisel esimesse klassi lähevad. Nimelt tegi komisjon ettepaneku tõsta ranitsatoetust 96 eurolt 120 euroni järgmisel aastal.

Holm rõhutas, et tegemist on esialgu siiski vaid ettepanekutega, mille peab kinnitama volikogu. Lõplik otsus toetuste osas tehakse järgmise aasta märtsiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 296 korda, sh täna 1)