Vargapoisid said oma palga (7)

Pihtla valla vargustega seotud kaks noormeest on tänaseks oma karistuse saanud. Kolmandal, keda kahtlustatakse kütusevargustes, on kohtutee veel ees.

“Autodest kütuse varastamises on kahtlustus esitatud 20-aastasele noormehele, keda on alust kahtlustada ka samal perioodil – oktoobris ja novembris – sissetungimises ühte talumajja ja kõrvalhoonesse, tulekustutite ja helitehnika varastamises ühest suvilast ja metsatöömasinatest,” ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm.

Septembris Pihtla kandis vargil käinud kaks noormeest on karistuse juba kätte saanud. Kuressaare kohtumajas mõisteti 19-aastasele Keitole kuue kuu pikkune vangistus tingimisi 18-kuulise katseajaga.

Keito lõhkus 1. septembril koos alaealise noorukiga ühe talumaja ukse ja haaras majast kaasa kaks nahast pingikatet, tekitades kuriteoga 52 euro suuruse kahju. Samal päeval tungisid noorukid ühte suvemajja, kust varastasid päikesepatarei, turvakaamerad, prožektori jm, tekitades 821 eurot kahju.

3. septembril tungis tandem Pihtla kauplusse ja varastas sealt alkoholi, sigarette ja maiustusi, kokku 931 euro väärtuses. Lisaks võttis Keito omaks kaks aastat varem Piht-la vallas toime pandud kuriteod, kui ta oli kaks korda tunginud sisse ühte elamusse ja varastanud kirve.

Keitolt mõisteti veel välja üle 300 euro kahjutasu. Lisaks tuleb noormehel tasuda 435 eurot sundraha.

Keitoga koos vargil käinud alaealine nooruk peab maksma riigikassasse 400 eurot.

Varem kriminaalkorras karistamata 17-aastane noormees on oma osa tekitatud kahjust kannatanutele hüvitanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 219 korda, sh täna 1)