Salme muinaslaev sai betoonist mälestusmärgi (7)

Salme muinaslaev sai betoonist mälestusmärgi

VIIMANE LIHV ENNE TALVE: Kuigi Salme valla uusimat turismiobjekti saab täies ilus näha alles kevadel, korrastas Leveli töömees Indrek Lauri juba eile skulptuuri ümbrust. Foto: Tõnu Veldre

Eile ennelõunal paigaldati Salme aleviku piirile mälestusmärk Salme muinaspaadile.

Betoonist paadiskulptuuri arhitekt on Mikk Mutso, insenerina osales projektis Juhan Idnurm ja tööd tegi AS Level. Kahest osast koosnev paadiskulptuur on 11,442 meetrit pikk ja 2 meetrit lai ning mahutab kaheksa tammist istepinki. Lisaks on mälestusmärk varustatud valgustitega, mille mahe valgus selle pimedas eriti huvitavaks muudab.

Projekt, mis sisaldab ka uuendatud infotahvlit, peaks lõpp-punkti saama selle aasta lõpuks.

Mälestusmärgi arhitekti Mikk Mutso väitel on Salme muinaspaat ja hiljem leitud laev joondatud Linnutee tolleaegse asukoha järgi. Piltlikult öeldes läksid hukkunud sõdalased teele tundmatusse, mida võiks võrrelda udusel merel sõitmisega. Tähti saavad skulptuuril istudes vaadelda nii kohalikud inimesed kui ka turistid, sest mälestusmärk jääb maanteest ja jalgrattateest vaid mõne meetri kaugusele.

Salme vallavanema Kalmer Poopuu kinnitusel markeeritakse tulevikus ka teise laeva asukoht kooli kõrval munakivide ja sillutisega, et sealt saaks autoga üle sõita. Enne oodatakse aga ära teise leitud laeva uuringute tulemused.

Projekti toetas PRIA Lea-der-programm. Mälestusmärgi kogumaksumuseks kujunes 13 445,92 eurot, millest PRIA andis 10 084,44 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 798 korda, sh täna 1)