Selgus majas: Mustjala kruusavaras riisus riiki

Keskkonnaministeerium kinnitas, et Mustjala kruusavarguse läbi sai kannatada ikkagi riik ning kriminaalasjas esindab kannatanut seega Saare maavanem. Uurija saab nüüd kannatanu üle kuulata ja too omakorda esitada hagiavalduse.

25. augustil varastati Mustjala vallast Kugalepa külast ligi 200 kuupmeetrit kruusa ning varguse uurimiseks algatati kriminaalmenetlus. Suure kruu-savarguse juhtumi uurimisel ilmnes aga takistus, sest lisaks varaste otsimisele tuli politseil hakata välja selgitama ka kannatanut.

Kriminaalasjas on politseil kahjusaaja väljaselgitamine vajalik, sest ta tuleb kannatanuna üle kuulata ja võtta hagiavaldus. Seni ei olnud aga teada, kas kinnistu omanik on riik või Mustjala vald.

Nimelt taotles Mustjala vallavalitsus tänavu juunis Kugalepa külas asuva Suurekivi maaüksuse valla omandisse. Ja kuigi vald sai maavalitsusest positiivse vastuse, on maa veel katastrisse kandmata ja seega jätkuvalt riigi omandis.

Samas ei olnud maa-ameti andmetel Suurekivi maaüksusel isikut, kes oleks käsitletav maa omanikuna. Maa-ameti andmetel ei ole maa valla omandisse andmise otsuse langetamise ja katastrikande vahelisel ajal tegemist reformimata maaga ning seetõttu ei ole tegemist ka riigi omandis oleva maaga.

Nii siseministeerium kui ka keskkonnaministeerium leidsid aga, et hoolimata maavanema otsusest anda maa kohalikule omavalitsusele, oli varguse toimepaneku ajal omanik ikkagi veel riik.

“Omandiõigus ei ole kohalikule omavalitsusele üle läinud seoses sellega, et Suurekivi maaüksuse munitsipaalomandisse andmise kohta ei ole seni maakatastrisse veel kannet tehtud, ning seega on maa omanik endiselt riik, kes on järelikult ka kannatanu,” kinnitas politseile keskkonnaministeeriumi asekantsler Kristina Grau.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 483 korda, sh täna 1)