Saarlased Ajujahil surfilaudade ja lambiga (1)

Eesti suurimale ettevõtluskonkursile Ajujaht laekus 213 äriideed, millest kolm esitati Saare maakonnast. Sellegipoolest on need kolm ideed igati korralikud ja võistlusele sobivad.

Kõik kolm saarlaste äriideed on esitatud tööstuse ja disaini kategoorias, kuhu ühtekokku laekus 44 ärilist mõttevälgatust. Saare maakonnast laekunud esimene idee seisneb surfi- ja lohelaudade tootmises.

Selle esitajad ütlesid oma idee kohta lihtsalt, et nemad tahaksid hakata tootma surfi- ja lohelaudu. Esialgu Eestis ja hiljem üle maailma.

Teise äriidee esitajad olid oma plaanidele andnud nimeks “QualityBoat”. Lihtsamalt öeldes seisneb see idee kaatrite ja jahtide remondis, hoolduses ja müügis. Kolmas Saare maakonnast konkursile esitatud äriidee kannab aga nime “1 = 3”.

Idee selgituseks on selle esitajad öelnud, et tegemist on laualambiga, mis “hõlmab eneses juhtmevaba laadimist nutitelefonidele, tavalise laualambi omadusi ning bluetooth-kõlarit helifailide kuulamiseks telefonist”.

Ajujahile laekunud 213 ideest valivad ettevõtjatest, investoritest ja valdkondlikest ekspertidest hindajad 30. novembriks välja 100, mille autorid kutsutakse 16. ja 17. detsembril žürii ette oma ideed esitlema.

Veenvamalt oma äriideed tutvustanud meeskondadest 25 pääseb edasi jaanuarist märtsini vältavasse konkursi koolitus- ja arenguprogrammi.

Märtsis ja aprillis on kõigil huvilistel võimalik Ajujahile kaasa elada ETV kaheksaosalise telesaate vahendusel. Konkursi võitja selgub televisiooni otseülekandes mai alguses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 158 korda, sh täna 1)