Kuressaare Soojuse elekter võib põlema panna tänavalambid (5)

Kuressaare linnavolikogu otsustas, et Kuressaare linna tänavavalgustus, mis lähiaastatel põhjalikult renoveeritakse, antakse haldamiseks üle AS-le Kuressaare Soojus. 

Üks põhjus on ka see, et valmivas koostootmisjaamas alustatakse ka elektrienergia tootmist. Ei ole välistatud, et tulevikus hakatakse elektrit otse tänavavalgustuse tarbeks müüma.

Abilinnapea Kalle Koovi sõnul antakse kogu tänavavalgustusevõrk üle aktsiaseltsile juba selle kuu lõpus. Kuressaare Soojus peab siis tänavavalgustust majandama hakkama ning CO2 müügi projekti raames saadud rahade eest seda ka uuendama.

“Teatud määral on see teema ja tegevus ka nende jaoks uudne, kuid mina ei kahtle hetkekski, et nad sellega hakkama ei saaks,” kinnitas Koov ja märkis, et koostootmisjaama arendamise ja rajamise projekt oli tunduvalt keerukam ning sellega on Kuressaare Soojus hästi hakkama saanud. “Kuidas kõik täpselt laabuma hakkab, selgub lähima kahe aasta jooksul,” lausus Koov.

Koostootmisjaamas toodetava elektri otsemüüki valgustusvõrku Koov ei välista, oma sõnul ta lausa sooviks seda. Kuid otsus tuleb teha ikkagi majandusliku tasuvuse põhjal.

Kuna uus ülesanne paneb ettevõtte õlule ka lisakohustuse, siis on abilinnapea Koovi arvates igati põhjendatud, et linn aktsiaseltsist omanikutulu enam välja ei võta. Sellega on osaliselt arvestatud ka 2013. aasta eelarves.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 456 korda, sh täna 1)