Kahtlased ringihiilijad tekitavad linlastes hirmu (6)

Viimastel päevadel on Kuressaare elanikud tähele pannud, et nende hoovis luusivad või marsivad koguni korteriuksest sisse mingid võõrad. Politsei soovitab kõikidest kahtlastest juhtumitest neile teada anda.

“Keegi hiilis õues ja koputas akna peale, kui vaatama läksin, ei olnud kedagi,” rääkis Saarte Häälele Kuressaare Pärna tänava elanik.

Mõned päevad varem, kui Pärna tänava rahvas alles öösel koju jõudis, märkasid nad samuti kedagi nende hoovist põgenemas.

Pererahvas ei oskagi midagi arvata, sest varastatud ega lõhutud midagi pole ning esialgu jäi tunne, justkui käiks keegi vaatamas, kas on äkki võimalik midagi pihta panna.

“Minul astus korterisse järsku võõras mees,” rääkis Ida-Niidu elurajooni kortermajas elav naine, kes teisipäeva õhtul köögis süüa tegi, kui esikust järsku imelikku kolinat kuulis. Pereema teadis, et lapsed õpivad tagatoas ja läks kahtlase kolina peale kohe vaatama.

“Siis ma ehmatasin, sest mu esikus seisis purjus mees,” rääkis naine, lisades, et ajas mehe trepikotta ja teavitas juhtunust ka politseid.

“Pole harvad juhtumid, kui tõepoolest käiakse n-ö eelluuret või eeltööd tegemas, ehk kuritegelike kavatsustega isikud käivad hoovides ringi vaatamas, kiikavad sisse akendest ja võivad ka kontrollida uste lukustatust ning jälgida, millal inimesed liikvel on,” ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht Saarte Häälele.

Politsei soovitab inimestel ettevaatlik olla ja mitte jätta asju järelevalveta, kindlasti tuleb lukustada eluhoonete, kuuride, sõidukite uksed – ükskõik kui turvaline ümbruskond või koduhoov ka näida võib.

“Politsei ootab inimestelt igasugust infot kahtlastena tunduvate isikute ja tegude kohta,” ütles Tammeleht, lisades, et kui täheldatakse midagi kahtlast, siis on hea olukord või isiku kirjeldus võimalikult detailselt meelde jätta ehk isegi üles kirjutada ning panna kirja ka kellaaeg, millal juhtum aset leidis.

Hedy Tammeleht soovitas esimesel võimalusel politsei poole pöörduda, võtta ühendust oma piirkonna konstaabliga või helistada lühinumbril 110.

“Kui ka midagi kuritegelikku toime pandud ei ole, siis võib see info olla abiks politseile mõnel muul moel, kas kuriteo ennetamiseks, mõne tagaotsitava tabamiseks vms,” lausus Tammeleht, kelle sõnul teab politsei selliste teadete laekumisel ka teisi hoiatada ning vajadusel ümbruskonnal terasemalt silma peal hoida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 999 korda, sh täna 1)