Eikla lasteaia saatus taas kaalumisel

Kui paar aastat tagasi jäi lasteaiarühm Eiklasse alles, siis nüüd tuleb Kaarma valla juhtidel lähiajal otsustada, mis saab Eikla lasteaialastest edaspidi.

“Kui tahta seda lasteaeda üleval pidada, tuleb eelarvesse raha leida,” ütles Aste lasteaia direktor Maarika Ellermaa vallavolikogu istungil, lisades, et ka Eikla lasteaias käivad lapsed peavad saama kaasaegsed tingimused ning ruumid tuleb korda teha ja sisustada.

Samas pidid volikogu liikmed tunnistama, et olemasoleva hoone renoveerimine läheb väga kulukaks, samuti pole mõttekas välja vahetada streikivat elektrisüsteemi, kui maja saatus on lahtine.

Ellermaa palus volikogu liikmetel tõsiselt kaaluda, kas tuua Eikla lapsed Aste lasteaia ruumidesse üle või parandada tingimusi kohapeal. Ellermaa tõi oma ettekandes välja ka selle, et kui Aste lasteaias käib praegu 58 last, siis Eiklas vaid 10.

Aste lasteaia filiaalina töötava Eikla lasteaia majas pesitsevad lisaks lasteaiale raamatukogu, velskripunkt, külade selts ja klubi.

Volikogu rahanduskomisjoni esimehe Andres Tinno andmetel on hoone majandamise kulu aastas 56 300 eurot, millele lisandub veel personalikulu.

Mis hoonest saab, kas see lammutatakse ja ehitatakse uus või leitakse mõni teine sobiv lahendus, selles peavad volikogu liikmed selgusele jõudma tuleval aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 207 korda, sh täna 1)