Rikkis buss pukseeriti Virtsu (2)

Esmaspäeva õhtul ei pääsenud Tallinnast Kuressaarde teel olnud reisijad koju taas viperusteta. Seekord ütles üles OÜ-le Kalle Reisid kuuluva bussi elektrisüsteem.

Kuigi reisijad asendusbussi väidetavalt ei soovinud, oleks bussijuht maanteeameti hinnangul pidanud selle siiski tellima.

“Elekter puudus, kojamehed ei töötanud ja rahvas oli pukseerimise ajal bussis,” kirjeldati Saarte Häälele juhtunut. SH andmetel läks buss katki Lihula kandis ja pukseeriti Virtsu.

Kalle Reiside juht Kalle Aus kaalus küll asendusbussi tellimist, kuid sellega oleks läinud kaua aega ning reisijad ei olnud nõus külmetama.

Maanteeametile ei olnud juhtunu faktilised asjaolud eile veel teada ning seetõttu ei olnud neil võimalik ka konkreetset juhtumit kommenteerida, kuid mootorsõiduki pukseerimise kohta käivaid reegleid selgitas maanteeameti ühistranspordiosakonna nõunik Mika Männik küll.

“Asume seisukohal, et bussi rikke korral on õiguslikult korrektne ja sõitjatele kõige ohutum tellida kohale asendusbuss, mis sõitjad edasi sihtpunkti toimetab,” ütles Männik.

Liiklusseadus sätestab, et sõitjaid tohib olla pukseeritava mootorsõiduki juhikabiinis ja pukseeritavas sõiduautos ainult juhul, kui pukseeritava sõiduki roolis on juht.

Männik selgitas, et kõnealuse sätte sõnastusest tuleneb, et pukseerimise ajal võivad sõitjad olla üksnes sõiduautos ja mootorsõiduki juhikabiinis. Seega on vastavalt seadusele sõiduauto sõitjate vedamiseks ettenähtud auto, milles on lisaks juhikohale kuni kaheksa istekohta.

Buss on aga liiklusseaduse järgi sõitjate vedamiseks ettenähtud auto, milles on lisaks juhikohale rohkem kui kaheksa istekohta, ning bussi sõitjatesalong ei ole kindlasti käsitletav mootorsõiduki juhikabiinina.

“Seega kui tegemist oli lisaks juhikohale rohkem kui kaheksakohalise autoga ja seal olid sõitjad, siis sellise sõiduki pukseerimine koos reisijatega ei ole kooskõlas liiklusseadusega,” selgitas Mika Männik.

Ta lisas, et ohtlikkust lisab asjaolu, et pukseeritav buss on suure massiga sõiduk ja juhul, kui selle mootor ei tööta, ei tööta korralikult ka pidurid ja rool.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 608 korda, sh täna 1)