Teetormaja toob turule nutika IP-televisiooni (15)

Teetormaja toob turule nutika IP-televisiooni

LÄBIPROOVITUD JA KASUTUSES: Olle Koerti ja Avo Maasiku sõnul on Teetormaja IP-televisiooni katsetanud kümmekond testklienti ning kõigilt neilt on tulnud vaid kiidusõnu. Foto: Sander Ilvest

Saarlastele tuntud kui hea kohalik internetipakkuja Teetormaja laiendab oma pakutavaid teenuseid. Pärast aastatepikkuseid pingutusi saadi valmis tõeliselt nutikas telepakett.

Teetormaja OÜ juhataja Avo Maasiku sõnul liigub turg mitmik-teenuse suunas ehk tarbijate seas on populaarne nn kolmikpakett. Telefoniteenust on Teetormaja pakkunud juba paar aastat ning nüüd on tulnud juurde televisioon. “Inimene on mugav ja tahaks saada neid asju ühest kohast korraga. Selleks, et oma head turupositsiooni hoida, pakkuda parimat teenust, arendasimegi asja edasi,” tõdes Maasik.

Ta märkis, et kuna Teetormaja kaablivõrk on olnud algusest peale tegelikult IP-võrk, siis hakati nn IP-televisiooniga tegelema juba aastal 2007. Lihtne see Maasiku kinnitusel pole olnud ja seda lisaks tehnilisele poolele just suurte üle-euroopaliste kanaliomanikega jutule saamise pärast. “Nad leidsid, et see pole mitte kuidagi võimalik – mingit IP-televisiooni pole olemas! Meil aga ta juba põhimõtteliselt töötas.”

Nüüd, viis aastat hiljem on asi arenenud nii kaugele, et Teetormajal on olemas konkurentsivõimeline valmistoode, mida oma võrgus pakkuda. Sihtgrupp on praegu Kuressaare korterelamud, aga ka nt kortermajad Astes ja Kudjapel. “Segment on küllaltki väike, aga kel on õnne elada õiges kohas, sellel on võimalik seda teenust saada,” ütles Maasik naljaga pooleks.

Teenuse sisu on see, et kliendile ehitatakse koju välja gigabit-võrk. Seadmed toob ja paigaldab Teetormaja ning klient nende peale eraldi kulutusi tegema ei pea. “Meil on viimaks leitud selline superboks, väike ja võimekas, mis oskab praktiliselt kõike,” tõdes Maasik. Boksi seni testinud kliendid on tema väitel rahul. Kõnealune imeboks käitub nõnda kui kauplustes müüdavad “targad telerid”. “Paned internetiotsa taha, mängib vajadusel Youtube’i, lisaks mängib kodusest võrgust kõike – filme, muusikat. Talle saab ka hiire ja klaviatuuri vajadusel külge panna,” kinnitas Maasik.

Teetormaja süsteemiadministraatori Olle Koerti sõnul saab muuhulgas saateid salvestada ja järelvaadata, TV-kavas meeldetuletusi märkida, oma kontoseisu vaadata – millised arved on makstud, millised mitte, kanaleid juurde tellida jne. “Kõik käib kiirelt ja sujuvalt,” nentis ta.

Teetormaja nutika IP-televisiooniga on kliendil lihtne mõne nupuvajutusega saata telerist teenusepakkujale ehk Teetormajale teade mis iganes tekkinud probleemi kohta.

“Sealt tuleb otse süsteemiadministraatorile kliendilt teade ja nii saame sellega kohe tegeleda,” sõnas Teetormaja juhataja Avo Maasik. Kanalivalikul lähtub ettevõte sellest, milliseid kanaleid Saaremaa inimesed peaasjalikult vaatavad. Olemas on kindlasti Eesti kanalid. “Üritame praegu konkureerida Starmani ja Elioniga ja nendega samad põhikanalid on meil laias laastus olemas. Kanalitega on tegelikult üks lõputu lugu, neid kindlasti lisandub,” tähendas ta. Praegusesse paketti kuulub pea 20 kanalit. Erinevatel kanalitel toimuvaga võimaldab end kursis hoida nn mosaiik, kus on kõik vaadatumad kanalid koos.

Mis samuti märkimist väärib, on see, et Teetormaja teenuse maksumus kliendi jaoks ei muutu. On olemas kindel interneti põhipakett ja seda on nüüd n-ö laiendatud, täiendatud. “Kusjuures inimene tegelikult juurde ei maksa. See kõik, millest me räägime – lisanduv IP-TV – on kliendile nagu boonus,” märkis Maasik. Kui inimene praegu juba on Teetormaja interneti baaspaketi klient ning on olemas tehniline võimalus, saab ta aastase lepinguga kogu vajaliku varustuse tasuta.

Kogu selle krempli seas on ka HD-kanalid kliendile lisatasuta, samas kui nii mõnigi teine teenusepakkuja pakub HD-kanaleid eraldi tasu eest. Teetormaja puhul maksab klient edaspidi aga täpselt samasugust kuumaksu kui seni – ca 18 eurot. Ei sentigi rohkem internetile ja telefonile lisandunud telepildi eest. Küll aga on võimalik juurde tellida lisatasulisi teemapakette (Viasat).

Teetormaja plaanib oma teleboksi jagada kolmel viisil, kuidas klientidel parasjagu sobivam on. Üks variant on, et tehakse tähtajaline leping. Teine variant on, et klient rendib väikese tasu eest boksi Teetormajalt, ning kolmas variant – klient soovib boksi välja osta.

Ametlikult tuleb TT IP-TV välja 1. detsembrist, kuid tegelikult võib seda neilt küsima minna varemgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 470 korda, sh täna 1)