Saarlaste ja tallinlaste palgavahe on ligi 300 eurot (4)

Statistikaameti andmeil kasvas kolmanda kvartali brutokuupalk aastaga kõige enam Järva maakonnas – 10,8 protsenti. Saare maakonnas oli aastaseks kuupalgakasvuks vaid napp 4 protsenti. Kui mullu kolmandas kvartalis oli keskmine brutokuupalk Saare maakonnas 673,65 eurot, siis tänavu samal ajal oli see 701 eurot.

Aastase muutuse suuruse põhjal paigutub Saare maakond seega maakondade arvestuses alles Jõgeva, Valga, Viljandi, Rapla ja Võru ette. Kõigis teistes maakondades oli keskmise brutopalga kasv saarlaste omast suurem.

Kui võrrelda kolmanda kvartali keskmist brutokuupalka Saare maakonnas kahe eelmise kvartali palganumbritega, siis tegelikult on saarlaste keskmine kuupalk hoopis langenud. Nimelt oli statistikaameti andmeil tänavune keskmine brutokuupalk Saare maakonnas esimeses kvartalis 662 eurot ja teises kvartalis 721 eurot. Kolmanda kvartali lõpuks aga, nagu juba mainitud – 701 eurot.

Tallinnas kerkis kolmanda kvartali keskmine brutokuupalk aastaga 5,9 protsenti – 987 eurole. Harju maakonnas oli see samal ajal 970 eurot, kasvades aastaga kuus protsenti. Hiiumaal ja Põlva maakonnas kasvas keskmine brutopalk aastaga 9,1 protsenti, olles vastavalt 708 ja 727 eurot, Lääne-Viru maakonnas kerkis keskmine palk üheksa protsenti – 735 euroni.

Keskmine brutokuupalk langes aastaga üksnes Jõgeva maakonnas, kus keskmine palk oli tänavu kolmandas kvartalis 613 eurot, mis on 5,9 protsenti vähem kui mullu samal ajal.

Eesti keskmine brutokuupalk oli tänavu kolmandas kvartalis 855 eurot ja brutotunnipalk 5,21 eurot. Võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga tõusis keskmine brutokuupalk 5,7 protsenti ja brutotunnipalk 8,1 protsenti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 691 korda, sh täna 1)