Saarlased noppisid luulefestivalil preemiaid

Reedel ja laupäeval Jõgeval Betti Alverile pühendatud luulefestivalil Tähetund osalenud Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Orissaare gümnaasiumi trupid naasid kodusaarele mitme preemiaga.

“Žürii tagasiside kõigile Saaremaa truppidele oli positiivne,” kinnitas Saaremaa ühisgümnaasiumi luuleteatri Krevera juhendaja Rita Ilves.

OG Mo-Teater Mare Nooda juhendamisel pälvis eripreemia rekvisiitide kujundliku kasutamise eest. SÜGi Krevera kontosse kuuluvad aga lavastuse eripreemia originaalse teemalahenduse eest, kaks näitlejapreemiat – Riin Lepikule ja Pärlin Luhilale – ning parima juhendaja preemia.

Tänavuse, 20. festivali teema oli “Luigelaul” vabalt valitud eesti luuletajate loomingu alusel.

Krevera kava “Luige laul” põhines Viivi Luige luulel ja Rait Avestiku raamatul “Sulev Luik”.

OG Mo-Teatri etendus “Tunded tuules, sõnad südames” oli koostatud Juhan Viidingu, Ernst Enno, Hando Runneli, Artur Alliksaare jt autorite loomingust.

SÜGi trupi Kreisis (juhendaja Sirje Kreisman) etendus “Varjud” aga kujutas endast tagasivaadet Kreisise varasematele kavadele Tähetunnil.

Grand prix` vääriliseks tunnistati tänavu Jõgeva Liblikapüüdja. Laureaaditiitli pälvisid Rakvere Karla, Rakvere Teatriansambel ja Kuusalu keskkool.

Nimekasse žüriisse kuulusid kirjanikud Leelo Tungal ja Aare Pilv, Eesti harrastusteatrite liidu tegevjuht Kristiina Oomer, kirjandusõpetaja Karmen Aso, näitleja Andrus Vaarik, teatri- ja riigimees Jaak Allik, raadioajakirjanikud Meelis Kompus ja Tarmo Tiisler ning kultuuritegelane Viljar Pohhomov.

“Festival oli seekord ka veidi nukrama alatooniga kui tavaliselt, sest ühte korraldajatest, Jõgeva gümnaasiumi järgmisel sügisel enam ei eksisteeri,” tõdes Rita Ilves.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 242 korda, sh täna 1)