Hunt maiustas õuntega (video!) (23)

Hunt maiustas õuntega

TAIMETOITLASEST VÕSAVILLEM: Tõrise jahimeeste rajakaamera jäädvustas pühapäeva õhtul hundi, kes sigadele mõeldud õunu sööb. Foto: Heiki Saaretalu

Pühapäeval tabas Kaarma valla Tõrise küla jahimeeste rajakaamera hundi, kes loomade söödaplatsil õunu sõi. Jääb selgusetuks, kas tõesti on hallivatimees ajakirjanduses ilmunud artiklitest aimu saanud ja oma toitumisharjumusi muutnud või soovib ka hunt vahelduseks toorele lambalihale tervislikku toitu.

Põneva foto ajalehele saatnud Alar Lõuk selgitab, et tegemist on söödaplatsil toimuva jälgimiseks üles pandud automaatkaameraga, mis alustab võtetega üks minut pärast esimese liigutuse fikseerimist ja teeb seejärel pildi iga nelja minuti järel. Seni on kaamera ette jäänud sead ja kährikud, aga ka hirv.

Looduskaitse bioloog Tõnu Talvi arvab, et on täiesti võimalik, et hunt vahelduseks õunu sööb. “Koerad söövad ju ka aeg-ajalt õunu,” toob ta näiteks. Tema meelest on antud juhul huvitavam see, et selline hetk üldse pildile jäädvustati.

Jahimees Heiki Saaretalu täpsustas, et hunt jäi kaamerasse kahel päeval. Siiski usub ta, et tegemist võib olla kahe erineva hundiga, kuna laupäeva hommikul nägi ta kahte hunti hirve taga ajamas.

Et esimesele fotole jäi vaid hundi tagaosa, on nähtu järgi vahet raske teha. Jahimehed ei usu, et hunt võiks lambaliha asemel pidevalt õunu süüa, seega plaanivad nad esimesel võimalusel kõnealuse hundi või hundid maha lasta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 794 korda, sh täna 1)