Bussipeatus on Cargobusile liiga kauge (2)

Bussipeatus on Cargobusile liiga kauge

KENA KOHT JALGU PUHATA: Orissaare gümnaasiumi 1. klassi õpilasi Riko Robi Tamtikut, Tormi Joonatan Metslat ja Lissel Lee Tamtikut bussipeatuse uus asukoht ei häiri, sest nemad elavad Orissaare alevikus. Foto: Sander Ilvest

Orissaare vallavalitsuse poole pöördus AS Cargobus, kes tegi oma kirjas ettepaneku viia vanale asukohale tagasi tee remondiga Kuressaare poole nihutatud bussipeatus.

Põhjuseks see, et mandrilt tulevate saadetiste bussi pealt äratoomiseks kulub palju aega.

Orissaare bussijaama hoones tegutseva OÜ Vikerõis omanik Irja Salm selgitas, et pakkide saatmine on nende firmale kõrvaltegevus. Põhieesmärk on lillede müümine. Bussipeatuse 70 sammu võrra edasi nihutamine pärast tee remonti tähendab aga, et pood tuleb neli korda päevas sulgeda, minemaks üle tee pakke tooma. Pealegi pole poest enam näha, millal täpselt buss peatusesse jõuab.

Salm selgitas, et praegu teavitatakse adressaati, millal pakk bussiga Orissaarde jõuab ning inimene läheb ise bussile vastu. Kui ta aga bussile vastu minna ei saa, läheb saadetis Kuressaarde ja saadetakse hiljem Orissaarde tagasi. Kümme aastat Orissaares pakisaatmise teenust osutanud Salm kinnitas, et väikeste ebameeldivustega on probleemid küll lahendatavad, aga arusaamatuks jääb, miks vald nende ettepanekutega tee projekteerimisel ei arvestanud.

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär vastas, et bussipeatuse asukoht valiti tulenevalt liiklusseadusest. “Ohutuse seisukohast ei saa kaks peatust asuda vastakuti. Et bussijaama hoonet on raske liigutada, viidi teise kohta üle tee asuv ootepaviljon,” selgitas ta. Cargobusil aga soovitas vallavanem sootuks kolida hiljuti remonditud pritsumajasse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 948 korda, sh täna 1)