Ain Anger laulab La Scalas (1)

Saarlasest bass Ain Anger astub hooajal 2012/2013 maailmakuulsas Milano La Scala ooperiteatris üles norra meremehe Dalandi rollis lavastuses “Lendav Hollandlane”. 

Richard Wagneri ooperi “Lendav Hollandlane” (“Der fliegende Holländer”) toovad koostööprojektina lavale La Scala, Zürichi ooperimaja ning Norra rahvusooper ja -ballett.

28. veebruarist 15. märtsini etenduva saksakeelse teose lavastaja on Andreas Homoki, dirigent Hartmut Haenchen. Lavastuse teisi rolle laulavad Anja Kampe, Klaus Florian Vogt, Michael König, Rosalind Plowright, Dominik Wortig ja Bryn Terfel.

Ain Angerile ei ole Dalandi osa võõras – ta on norra meremehe rolli esitanud ka Viini riigiooperi lavastatud “Lendavas Hollandlases”.

Rohkem kui kahesaja aasta vanust ooperiteatrit La Scala ehk Teatro Alla Scala Milanos peetakse harukordse akustikaga teatrimajaks. Tegemist on maailma ühe kuulsama ja Euroopa suurima ooperiteatriga, mis mahutab kuni 2000 inimest.

Ooperi “Lendav Hollandlane” kirjutas 1843. aastal saksa helilooja Richard Wagner. Teoses on põimunud erinevad versioonid tuntud legendist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 419 korda, sh täna 1)