Saarte koostöökogul uus juht (1)

Saarte koostöökogul uus juht

LOOTUSRIKKALT TULEVIKKU VAATAV: Saarte koostöökogu juhatuse vastne esimees Simmo Kikkas on optimist, lootes järgneva perioodi strateegiat koostades infopaketti koguda kõik vajaliku maakonna elu edendamiseks. Foto: Sander Ilvest

Tänavu novembri alguses Saarte koostöökogu 15-liikmelise juhatuse esimeheks valitud Simmo Kikkas osaühingust Viirekaare nentis pärast kahepäevast õppereisi Lääne-Harjumaale ja Läänemaale, et saarlastest ettevõtjail oli nähtust palju õppida.

Samal ajal võivad saarlased oma kogemusi julgelt mandrimaa väikeettevõtjatele jagada.

“Mõned saarlaste juurutatud süsteemid meeldivad teistele väga ja nad soovivad Saarte koostöökogu kogemusi üle võtta. Meil on aga samamoodi õppimisruumi. Nii mõnedki head mõtted oleme saanud just viimastelt õppereisidelt,” märkis Simmo Kikkas.

SKK liikmed tegid lõppeval nädalal koguni kaks õppereisi. Mittetulundusühingute eestvedajad ja omavalitsustegelased käisid Lõuna-Eestis ja neljapäeva õhtul jõudsid Lääne- ja Harjumaalt tagasi väikeettevõtjad.

“Saime ülevaate nii perefirmadest kui ka suurematest ettevõtetest. Kui Läänemaa ja Saaremaa probleemid on üsnagi sarnased, siis isegi Keila, Nissi ja Kernu piirkonna arenguga seostatavad asjaolud kattuvad Saare maakonnas ilmnenud valuprobleemidega. Kohati on sealseil maaettevõtjail raske leida edasiliikumiseks ühist suunda, kuna töömõtetega on inimesed linnas kinni,” märkis kahepäevase sõidu kaasa teinud Simmo Kikkas.

Tulevikuplaanidele viidates märkis vastne SKK juhatuse esimees, et praegu koostatakse järgneva perioodi strateegilist plaani. “Juhatuse esimehe põhiülesanne on juhatuse tööks vajaliku info tagamine, et me ei peaks koosolekutel tegelema A ja B-ga, vaid saaksime infopakettidele tuginedes kohe tegutsema asuda,” selgitas Kikkas.

Ise ettevõtjana tegutsedes, suveperioodil kajakimatku korraldades ja talvel projekte kirjutades rõhutas Simmo Kikkas, et Saaremaa peab Saarte koostöökogu kaudu saama just niisugused projektid, mis tuleksid kasuks tervele maakonnale.

Praegust situatsiooni silmas pidades toonitas Simmo Kikkas ettevõtjate projekti ühiselt turundada elluviimise tähtsust.

“Asja mõte on selles, et toetada Saaremaa ettevõtjaid, kelle toodang on suunatud lõpptarbijaile. Eelkõige on need toidutootjad, kes moodustavad kõige suurema käibega tootjate rühma, ületades käibelt ka väikelaevaehitajaid. Saaremaa märgi kandmist tootepakenditele peame väga vajalikuks,” tõdes SKK juhatuse esimees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 001 korda, sh täna 1)