Ojafor Oja tänavas kasvatab forelle ja võõrustab külalisi (3)

Ojafor Oja tänavas kasvatab forelle ja võõrustab külalisi

VÄRSKET KALA KODUÕUEST: Seitse aastat kalakasvatusega tegelenud Priit Nurgal pole pere toidulauale värske vääriskala saamisega muret. Jõuludeks ja aastavahetuseks on ta valmis turustama üle tonni forelli. Foto: Sander Ilvest

Kaks nädalat tagasi vastas Ojafor OÜ omanik ja tegevjuht Priit Nurk Saarte Hääle telefonikõnele Egiptusest. Suvel heakorratöödel (firma tegeleb ka heakorratöödega) kõvasti rassinud ja saatest “Õhtusöök viiele” televaatajaile tuttavaks saanud ettevõtja viis pere sombusest Saaremaa sügisest Egiptuse talvekuu päikese alla.

Teisipäeva ennelõunal võttis Leisi alevikus Oja tänaval pesitsev elavaloomuline ettevõtja Saarte Hääle tiimi vastu, näidates koduhoovi ehitatud kämpingumajakesi, kuhu järgmisel aastal looduskaunist keskkonnast lugu pidavad puhkajad majutatakse. Kalatiigis panid mõned forellid aeg-ajalt sulpsatustega vee virvendama. Mis aga kõige põnevam!

Turismitalu hoovist lookleb mõnusa vulinaga läbi Leisi jõgi. Selle väike kosk keskõues püüab pilke. Umbes poole meetri kõrguselt kukkuva vee hääl, lindude ja loomade hõiked õuealaga piirnevas metsas, puude latvades vilistav tuul – kõik see on sümfoonia, mida pererahvas ja nende külalised päevast päeva nautida saavad.

“Kõik on öelnud, et see jõgi kuidagi rahustab. Olgu siis tegu järve, mere või jõega, veekogude lähedus mõjub puhkajale alati soodsalt. Kala Leisi jõest püüda ei tohi. See siin on lõhe kudemisjõgi,” selgitas peremees.

Pisikest koske meenutava tammi on Priit ise ehitanud. “See on selleks, et tagada veevool läbi kalatiigi. Siin tekib väike pais, mis vee läbi tiigi surub. Nõnda on tiigikaladele värske vesi alati tagatud,” kirjeldas ettevõtja kalakasvanduses kasutusele võetud lihtsat tehnoloogiat.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 201 korda, sh täna 1)