Maavalitsus küsib raha teisipäevasteks lendudeks (2)

Saare maavalitsus taotleb järgmiseks aastaks ühistransporditoetust summas, mis võimaldaks Kuressaare ja Tallinna vahet lennuki lendama panna ka teisipäeval.

Saare maavanem Kaido Kaasik ütles, et maavalitsus on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga teisipäevase lennu osas läbi rääkinud ja selleks läheb täiendavalt vaja 200 000 eurot. Kuna raha eraldamise otsustab riigieelarve vastuvõtmisega riigikogu, siis on Kaasik lennugraafiku tihendamist arutanud ka kõigi Saaremaalt valitud riigikogu liikmetega. “Pall on nende käes, meie oleme oma töö teinud,” märkis Kaasik.

Saare maavalitsuse ühistranspordinõuniku Taavi Kurisoo sõnul võib reisijatelt saadud tagasiside põhjal öelda, et inimesed tunnevad teisipäevastest lendudest jätkuvalt puudust.

Praegu toimuvad lennud Tallinna–Kuressaare lennuliinil 18-kohalise lennukiga viiel päeval nädalas: esmaspäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti, reedeti ja pühapäeviti. Äripäevadel toimub kaks ja pühapäeviti üks edasi-tagasi reis.

Seoses uue laeva liiniletulekuga järgmise aasta teises pooles tõotab oluliselt suureneda reiside arv ja kulude kasv Abruka liinil. Kui sel aastal peaks toimuma kokku 275 Abruka reisi, siis järgmiseks aastaks küsib maavalitsus toetust 400 reisile, kusjuures sõitjate arv kasvab eeldatavasti 2200 reisijalt 3000 reisijale. Lisaks veetakse üle ka 50 autot.

Abruka liini ülalpidamiseks küsib maavalitsus riigilt järgmiseks aastaks 45 000 eurot, mida on 39% rohkem kui tänavu. Kokku kasvavad Abruka liini ülalpidamiskulud 44 000 eurolt 94 000 eurole. Oluliselt tõuseb nii tööjõukulu, kütusekulu kui ka muud kulud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 155 korda, sh täna 1)