Eesti Kontsert ootab ooperile suuremat toetust

eesti kontsert ootab ooperile suuremat toetust

KOOSTÖÖVALMIS: Eile olid Eesti Kontserdi juhtidega tulnud kohtuma ka Andi Saagpakk Saaremaa piimatööstusest, Enn Meri Merinvestist ja Mati Tang Kuressaare lennujaamast. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa ooperipäevade korraldaja Eesti Kontserdi juhid andsid Saaremaa ettevõtjatele ülevaate tulevasuvise festivaliga seonduvast, kutsudes saarlasi üles tihedamale koostööle.

Eilsele ümarlauale Kuressaares Arensburgi hotelli restoranis oli Eesti Kontserdi kutsel kogunenud kümmekond maakonnas tegutsevate ettevõtete esindajat, et rääkida festivali repertuaarist, rahalisest poolest ning arutada koostöövõimalusi. Eesti Kontserdi direktori Jüri Leiteni sõnul oli 2013. aasta festivali silmas pidades tegemist alles esimese kohtumisega siinsete ettevõtjatega ning neid on plaanis veelgi korraldada.

“Meie tulevikuvisiooni kohaselt peaks nende ooperipäevade eelarve toetuma praegusest rohkem sponsorrahale,” rääkis Jüri Leiten. “Teiseks on tähtis, et kohalik, Saaremaa ettevõtja tunneks end rohkem festivali korraldajana.”

Tuleva suve festivali eelarve tulude poolel on sponsorluse-toetuse osa suurus 7 protsenti. Tuludest suurima osa (56%) peaks andma piletimüük, Eesti Kontsert ise panustab 23 protsendiga. “Tulevikus peab ka piletitulu osa eelarves tõusma,” märkis Leiten.

“Tunneme festivali toetajana juba praegu end korraldajate hulka kuuluvat,” ütles Saaremaa piimatööstuse juht Andi Saagpakk. “Arvan aga, et võib-olla saame seda toetamist teha suurema ja laiema ringiga.”

2013. aasta ooperipäevade eelarve maht on Eesti Kontserdi andmeil 550 000 eurot, millest suurima osa (27%) moodustavad tehnilised kulud. Honorarideks, nagu ka transpordi jaoks on kavandatud 19%, majutusele 16%, reklaamile 7%, töötasudele 5% ja muudele kuludele 7% eelarvest.

Leiten tutvustas ettevõtjatele mõtet asutada ooperipäevade toetajate-sponsorite klubi, mis Eesti Kontserdi visioonide kohaselt koondaks toetajaid, hõbetoetajaid ja kuldtoetajaid, keda ootavad mitmed soodustused ja pakkumised alates pääsmetest ja lõpetades reisiga Euroopa tuntumatesse ooperiteatritesse ja -festivalidele. “Saaremaa ooperipäevad on saavutanud ka rahvusvahelise tuntuse,” lausus Leiten. “See maine ja sisu muudkui kasvavad ning et seda laeva kursil hoida, tuleb kõikide küsimustega kohe tegeleda.”

Leiteni sõnul on korraldajate suund see, et Saaremaast saaks Euroopa ooperisaar. “Kõik, mis liigub, see kulub, ja täna on see aeg, kus tuleb mõelda uutele võimalustele,” lausus Leiten.

Järgmisel aastal 21.–28. juulini toimuvad ooperipäevad toovad Saaremaale Thbilisi, Khuthaisi ja Bathumi ooperiteatrid Gruusiast. Välis- ja kodumaiste esinejate kõrval astuvad festivalil üles ka meie oma maakonna lauljad ja muusikud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 303 korda, sh täna 1)