Ajujahil on võistlustules kolm saarlaste ideed

Eesti suurimale ettevõtluskonkursile Ajujaht on laekunud 213 äriideed. Saare maakonnast on konkursi korraldajate andmeil esitatud vaid napid kolm äriideed.

Esitatud ideedest ligi kolmandik ehk 69 kuulus info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, 44 tööstuse ja disaini ning 30 turismi ja teenusmajanduse valdkonda. Sotsiaalse ettevõtluse valdkonnas esitati 24 ideed, tervise ja biomeditsiini valdkonnas 20, loomemajanduse valdkonnas 15 ning energeetika ja keskkonna valdkonnas 11.

Maakondade lõikes laekus enim ideid Tallinnast (111) ja Harjumaalt (33) ning Tartust ja Tartumaalt kokku 36. Pärnu-, Rapla-, Valga- ja Võrumaalt esitati 4, Saare-, Lääne-Viru- ja Läänemaalt 3, Ida-Viru- ja Põlvamaalt 2 äriideed, Hiiu- ja Järvamaalt 1.

Ajujahile laekunud 213 ideest valivad ettevõtjatest, investoritest ja valdkondlikest ekspertidest hindajad 30. novembriks välja 100, mille autorid kutsutakse 16. ja 17. detsembril žürii ette oma ideed esitlema. Veenvamalt oma äriideed tutvustanud meeskondadest 25 pääseb edasi jaanuarist märtsini vältavasse konkursi koolitus- ja arenguprogrammi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 235 korda, sh täna 1)