Saklas tuli rebane koerakuuti surema (4)

Saklas tuli rebane koerakuuti surema

KURB LUGU: Sakla küla Antsu talu perenaine Elgi Laipaik ei suuda kuidagi uskuda, et rebane nende Tommi kuudis ära suri. Foto: Peeter Kukk

Eile hommikul helistas Saarte Hääle toimetusse Elgi Laipaik Sakla külast ja kurtis, et tema koerakuudi on öösel hõivanud rebane.

Laipaik kahtlustas, et loom võib haige olla, mistõttu küsis nõu ka ajalehetoimetusest. Et inimest aidata, teavitasime esmalt keskkonnaametit, kust vastati, et metsloomadega elamute ümbruses tegeleb kohalik jahiselts. Ajaks, mil Elgi Laipaik oli jõudnud kohaliku jahimehega ühendust võtta ja too kohale tuli, oli rebase seisund oluliselt halvenenud.

Kuigi jahimees lubas koe-rakuudis tõmbleva looma teda maha lastes halastussurma saata, ei olnud perenaine sellega nõus. Tema soov oli soetada endale vaid kaks nädalat tagasi surnud 12-aastase Tommi asemele uus koer ning rebase surmamisega koera kuudis polnud ta lihtsalt päri. Vaidluse ajal jõudis reinuvader aga juba ise hinge heita, mille peale tekkis Laipaigal põhjendatult kartus, et rebane võis põdeda mingit haigust.

Uus kõne keskkonnaametisse andis vastuse, et surnud metsloomadega tegeleb veterinaaramet. Sealt vastati aga, et surnud metsloomadega elamute juures peab tegelema siiski kohalik veterinaararst. Kõne Valjala vallavalitsusse andis lõpuks selguse, et surnud rebase peab koerakuudist ära viima kohalik loomaarst Reet Ravik.

Loomaarst kinnitas, et tema kui piirkonna veterinaar-arsti ülesanne on tõepoolest see surnud metsloom hoovist minema viia ja uuringutele saata. Surnud looma analüüsitakse selgitamaks, ega too marutaudi põdenud ning analüüside vastused peaksid kohaliku veterinaarini jõudma järgmise nädala algul.

Antsu talu perenaise jutu järgi ilmus rebane tema õuele tegelikult juba eelmisel päeval. Siis oli ta aga täiesti elujõuline ja põgenes inimeste eest ära. Kui Elgi Laipaik eile hommikul aga õue tuli ja vanast harjumusest koerakuuti vaatas, oli ta tõeliselt üllatunud, kui kuudis “koera” märkas, kes lähemal vaatlusel siiski rebaseks osutus.

Varem pole rebased Antsu talu õues käinud. Siiski meenus perenaisele, et paar aastat tagasi murti kanu, kuid vaevalt seda seesama rebane tegi. Kohapeal käinud jahimehe kinnitusel oli kuudis surnud rebane alles noor loom.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 127 korda, sh täna 1)