Juhtkiri: Oma järjekorda oodates

See, et eriarstide vastuvõtule pääsemiseks tuleb vahel mitu kuud järjekorras oodata, pole saladus ilmselt kellelegi. Meie Kuressaare haigla pole siin mingi erand, teavad perearstid, kes hädalisi eriarstide vastuvõtule saadavad.

Perearst Eve Nurmekivi sõnul on nõutumatest arstidest kujunenud lausa midagi edetabeli taolist. Eriarstid ise on aga tööga üle koormatud ja väsinud. Samas – kui hädalisel on suur mure ja kiiresti abi vaja, saab seda siiski rutem kui üldjärjekorras oma järjekorda oodates.

SA Kuressaare Haigla juhataja Viktor Sarapuu kinnitas, et kuigi haigla koduleheküljel pakutakse tööd seitsmele eriarstile, haiglas kaadripuudust ei ole. Kõik ametikohad on täidetud ja töö saab olemasoleva personaliga tehtud, väitis Sarapuu, mööndes samas, et kuna mõned tohtrid töötavad rohkem kui ühel ametikohal, võiks arste olla rohkem.

Aga järjekorrad on tõesti pikavõitu. Isegi neile, kes lihtsalt oma tervist kontrollida tahavad ning kel midagi kurta ehk (veel) polegi. Vägisi tikub pähe mõte: kui minu arstilkäik kord kätte jõuab, äkki siis juba on vaja?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)