Sander Sepp kitarristide konkursil kolmas

Sander Sepp kitarristide konkursil kolmas

ANDEKAS KITARRIST: Saarlane Sander Sepp pälvis Stanford Musicu turniiril III koha. Foto: erakogu

Saaremaa ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane, Kuressaare muusikakoolis kitarri õppiv Sander Sepp saavutas Stanford Musicu kitarristide turniiril 2012 kolmanda koha.

“Ma alguses ei osanud arvata, mida teised võiksid teha, aga siis vaatasin, et Facebookis läks mul hästi,” ütles Sander Sepp Saarte Häälele, lisades, et kolmas koht tuli talle päris suure üllatusena.

Loo “Bagdad” idee tuli Sandrile koolis vahetunni ajal klassivennaga garderoobis mängides. Sander rääkis, et tema lugu on hingeline ja rahulik, südamest tulev muusika. Teistel konkurentidel oli pigem rokilood.

Kokku saatis oma originaalloo 40 osalejat, lugudest 36 vastas nõuetele. Neist valiti 16 Facebooki hääletusvooru ja kolm lugu otse finaali. Facebooki hääletuse tulemusena pääsesid esimesed viis lugu finaali ning Sander Sepp sai Facebookis teise koha. Kokku võttis finaalis omavahel mõõtu kaheksa osalejat.

Möödunud laupäeval Guitar Hundis finaalis kohapeal olles tuli Sandril oma lugu ka hindajatele ette mängida.

Küsimusele, kui palju tal oma lugusid on, vastas noormees, et mõni lugu ikka on.

“Ma ei ole keskendunudki lugude kirjutamisele, pigem lihtsalt – kui midagi vinget tuleb, siis tuleb,” märkis andekas musikaalne noormees, lisades, et näiteks tegi ta bändile huvitavate taktimõõtudega loo.

Väga palju inspireerivad Sandrit tema oma sõnul jazz-kontserdid ja üldse vinge “muss”, mis pole primitiivne. Viis aastat tagasi kuulas ta punkrokki (näiteks Blink 182). “Ei julge seda meenutadagi, aga seoses sellega tekkis huvi kitarri vastu,” rääkis Sander, kellel ilmnes huvi kitarri mängimise vastu 12-aastasena.

Sander Sepp õpib Tiit Pauluse juures, kus esimesed kaks aastat olid tema enda sõnul mitte väga produktiivsed. Seejärel nakatas Tiit teda aga jazz’i-pisikuga.

“Olen selle eest väga tänulik, kuna olen õppinud põhimõtteliselt uut keelt,” lausus Sander, kelle sõnul on alustanud 20-sest grupist alles ainult tema, ülejäänud on pooleli jätnud.

“Ega jazz naljalt lahti lase,” tähendas Sander Sepp.

Žüriile, kuhu kuulusid Märt Hirvoja (Stanford Music), Laur Joamets (Dramamama), Reigo Ahven (ans Lenna) ja Knud Damgaard (Fender Scandinavia), avaldas muljet kõikide finalistide kõrge tase.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 838 korda, sh täna 1)